נסו להתמודד: ה'בשורה' לחג הסוכות

המבשר ממשיך להפתיע: מארז חג הסוכות 9 מוספים מרתקים וייחודיים עם כ-650 עמודים

שער תורני סוכות
שער תורני סוכות

כמידי חג בחג מאז הקמת 'המבשר' לפני עשור, מוספי החג של 'המבשר' ידועים בהיותם מחדשים בלתי־נלאים בפרויקטים ייחודיים ובלעדיים שהפכו לשיחת היום בעולם העיתונות החרדית, תוך היצמדות למסורת אבות. צוות סופריו של 'המבשר' שקד בחודשים האחרונים על גילוי גווילי זוהר בדברי הימים, תיעוד ועריכת פרקי מחקר, פיענוח דוקומנטריה צפונה, תיור בארונות מעלי אבק, נבירה באוצרות ארכיוניים, יחד עם השגת של תעודות ומסמכים שלא שזפתם עין מעולם, ומסעות מעבר לים, וב"ה לאחר עמל רב זכה להוציא מתחת ידיו חבילה מושלמת ומרתקת יותר לחג הכוללת 650 עמודים מפעימים ומרתקים.

הגיליון הבולט המיוחד במינו: 'הישגים'- לראשונה בהיסטוריה מרוכזים כל ההישגים של היהדות החרדית בשבעים השנים האחרונות לגיליון מונומנטלי שמסכם את הכל במלל, בתמונות ובראיונות מיוחדים הקשורים בכל אחד מההישגים. כתבי 'המבשר' ליקטו מכל תחומי החיים את ההישגים המבורכים שקצר הציבור החרדי, בסייעתא דשמיא, ומגישים אותם בפרויקט ייחודי שעוד ידובר בו רבות.

מוסף הושענא 'גולה וסורה' (קהילות) – פרויקט חג נרחב במלאת 70 שנה לגלות קפריסין. אולי לא כולם יודעים, אבל היו אלפי מעפילים חרדים שרצו לעלות לארץ וגורשו על ידי הבריטים לקפריסין. הייתה זו תקופה לא קלה עבורם, אבל כדרכם של יהודים השתדלו להוציא מעז מתוק. הגיליון חוקר את הנסיבות, הרקע, ההתרחשויות וכל הסיפורים שלא סופרו. הגיליון – 'גולה וסורה' שמו – רצוף ראיונות אישיים וגילויים מרתקים. פנינת הכותרת היא גילוי היסטורי נדיר מארכיון מרכז אגודת ישראל ביקושים על פעולותיו של גאב"ד בריסק זי"ע למען הגולים.

גיליון סיפורים- מוסף הסיפורים של המבשר ריכז הפעם פרויקט מקור ייחודי ומרגש: מסכת של עלילות וסיפורים מסעירים מכל רחבי הגלובוס שהתרחשו בפינות רחוב. שמות סתמיים של קרנות רחוב בערים שונות בעולם כולו הופכים לפתע למוקד התרחשות מרתק של סיפורים שלא יותירו את הקוראים אדישים.

גיליון שבועי– מסעות חובקות עולם במקומות שלא נחשפו. כמיטב המסורת, יצאו כתבי 'המבשר' לזירות שונות ושבו עם כתבות שטח שיהיו שיחת החג. הכתב מרדכי גולדמן הורשה להיכנס אל תוככי המתחם הסגור של המפעל המייצר מזל"טים לעולם כולו. הכתב חיים לוריא ביקר בתוככי המדינה שהקימו לעצמם הבדואים. הכתב הפוליטי מאיר ברגר ראיין את כותבי הנאומים של ראשי הממשלות. הכתב אשר קליין פגש את ראאד סאלח הגרמני ועוד.

גיליון תורני לחג – פרויקט מיוחד ושמחת בחגך אסופה נפלאה מרתקת ומחדשת אודות שמחות בית השואבה מאז השמחה בבית המקדש ועד השמחות בית השואבה בימינו 'המבשר' לוקח את הקוראים לסיור בין שמחות בית השואבה. מהשמחה בבית המקדש – הריקודים, השמחה, מלווה ביריעה עוצרת נשימה על מערכת כלי הנגינה שהייתה במקדש ועד לשמחות בית השואבה בימינו – המנהגים – השירים. בנוסף, שיחת חג מיוחדת ונדירה עם ראב"ד העדה החרדית מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א במלאת שבעה עשורים לפטירת רבה ומאורה של ירושלים הגה"ק רבי יוסף צבי דושינסקיא זי"ע כתבי 'המבשר' בתחקיר מקיף בעקבות עול הרבצת התורה שנטל על כתפיו בארבע ישיבותיו הרוממות, בברעזעווא, גלנטא, חוסט וירושלים עיר הקודש. בנוסף, ולסיום – שו"ת מיוחד על שמחת בית השואבה.

גיליון לבית – ממשיך להפתיע. בפרויקט חג מיוחד ומסעיר בעקבות דמויות עכשוויות בציבור החרדי וליווה אותן ברגעי יציאה נדירה, כל זאת בהתאם לנושא המרכזי שנבחר לדון בו השנה: בזכות צאתי מביתי. ועוד במוסף ראיונות מסעירים, עדויות מכלי ראשון, צילומים עכשוויים וסיפורי חג מסעירים.
זאת והמדרים הקבועים: לאור הפרשה הסוכה ש פדות. מבט לאור. שני סיפורים בהמשכים.

אזמין לסעודתי – גיליון מתכונים מגזין אזמין השנה ממשיך לעלות את הרף. הוא משתבח הן במראה הוויזואלי. הושקעו בו השנה מחשבה רבה. התוצאה לא אחרה לבוא בדמות יצירה אומנותית של ממש שבוודאי תמצא חן בעיניכם הקוראים.
השנה צועד המגזין בעקבות "כל מיני" ביקור במטבח המפיק מאכלי גורמה, ביקור במטבחים אסלים, וביקורים במטבחי המאכלים העממים והפשוטים יותר.

גיליון נקודות- 'עיתון שכולו שמחה' מוסף תוכן מרתק לחג סוכות לילדים ולגיל הרך. איך אפשר להיות מאושר? איך אפשר לשמוח? הפעילו את המח! לשמוח מהתייחסות מיוחדת ונעימה, לשמוח מלשמח – פי כמה. לשמוח פשוט כי זו מצוה, לשמוח כשמרגישים קרבה. המון דברים מביאים שמחה ללבב ואחד מהם הוא – עיתון נקודות מורחב!

מנכ"ל 'המבשר' הרב משה פרוש: מודה לקב"ה על הסיעתא דשמיא העצומה להוציא לאור מהדורת חג סוכות של עיתון "המבשר" הכוללת חבילת תוכן איכותית ואטרקטיבית ו הנקראת בשקיקה על ידי כל המשפחה כולה, במשך כל השבוע של החג. כך גם, הודה למשרדי הפרסום ומאות הלקוחות העובדים בשיתוף פעולה אדוק לאורך השנה. לצוות העורכים, הכתבים, השיווק והפרסום שעשו שבועות ארוכות לילות כימים בכדי להנגיש תוצר מושלם.

השארת תגובה