ראשות המועצה הדתית הובטחה לנציג 'יחד'

השלום הספרדי 'נוסח רחובות': פגישה חשאית שהתקיימה בין ראש העיר לבין יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי הניבה שורה של סיכומים, בתוכם הסכמה על העברת המועצה הדתית מידיה של ש"ס לידיו של נציג 'יחד'

עיריית רחובות 1
עיריית רחובות 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גם ברחובות נכנסות הבחירות להילוך ורושמות תאוצה. ל'השבוע ברחובות' נודע כי בימים האחרונים נחתם הסכם במסגרתו מתחייבת מפלגת 'יחד' ברחובות לתמוך בבחירות הקרובות ברשימת 'הבית היהודי' בראשות אמיתי כהן, במהות ההסכם שורה של הבנות וסיכומים ליום שאחרי הבחירות ובהם הענקת רשת ביטחון למוסדות 'יחד' ברחובות על ידי "הבית היהודי" והגנה מפני התנכלויות שלדבריהם עלולים לצוץ על ידי גורמים מוכרים, וכן סיכום על הענקת ראשות המועצה הדתית שתעבור מש"ס לידיו של נציג 'יחד'. בתמורה הסכימה המפלגה לוותר על דרישתה להצבת מועמד מטעמה למועצת העיר.

כזכור, בבחירות האחרונות (2015) רשמה מפלגת 'יחד' ברחובות הישג מרשים כאשר הצליחה לגרוף כ-3,050 קולות. אלא שההערכות היו, כי מרבית הקולות הגיעו כתוצאה מהאיחוד עם רשימת "עצמה יהודית" של ברוך מרזל וח"כ לשעבר מיכאל בן ארי, כך שמרבית תומכי המפלגה נמנו על חובשי הכיפות הסרוגות וחסידי חב"ד אשר חלקים מהם מזוהים אידיאולוגית עם עמדות מרזל ובן ארי ופחות מגרעין מצביעי ש"ס.

יצוין, כי המגעים בין 'יחד' למפלגת 'הבית היהודי' הזוכה לתמיכת חסידות חב"ד, נמשכים מזה חודשים ארוכים וידעו עליות ומורדות, וזאת לאחר שב'יחד' האשימו את אמיתי כהן ב"בעיית אמינות מאוד גדולה".

"בכל פעם שאתה מסכם איתו משהו, אתה אחר כך שומע מכיוון אחר שהוא הבטיח לגורם שלישי את אותם הבטחות", אמר לאחרונה ל'השבוע ברחובות" גורם בכיר במפלגת 'יחד'.

בשבועות האחרונים בחנו ב'יחד' פלטפורמות שונות להתמודדות ובכללם איחוד עם מפלגת 'כולנו' תוך שיתוף פעולה עם איש הציונות הדתית אמיר בננו.

ב'יחד' שברמת העיקרון ראתה בהבנות עם 'הבית היהודי' בסך הכל איחוד טבעי, היו ערים לרעשי הרקע בחסידות חב"ד. רחשים שביקשו לערער על החיוניות שבשיגור נציג למועצת העיר בפעם הראשונה, לדברי הגורמים ב'יחד', החשש היה כי בניגוד למה שמנסים להציג, פני הדברים שונים והחשש מפני אי מיצוי הכח האלקטורלי כתוצאה מהחיבור בין המפלגות עמד במרכז ההתלבטות.

אלא שבשבועות האחרונים רשמו המגעים בין הצדדים תאוצה רבה כאשר ראש העיר רחמים מלול הוכנס לסוד המגעים על ידי חבר המועצה אמיתי כהן, אשר בניגוד לאיבה שנרשמה ביניהם בקדנציה הקודמת, הפעם נחשב כהן לאחד האנשים הקרובים אליו, לפי גורמים המקורבים לצדדים, בשבועות האחרונים, במסגרת פגישה חשאית שהתקיימה בין רחמים מלול ליו"ר מפלגתו לשעבר אלי ישי, אף נרשמה 'סולחה', כאשר הוחלט להניח מאחור את המשקעים בין השניים כשהמטרה היא אחת, "הגדלת כוחו של כהן במועצה".

כזכור, מלול שנחשב היה לחייל של דרעי, הודח מרשימת ש"ס לכנסת על ידי היו"ר הקודם שלה אלי ישי ובכך נגדעה הקריירה הפוליטית שלו כשהייתה בשיאה.

כאמור במסגרת ההסכם בין הצדדים ולפי גורמים שונים, אף בברכתו של ראש העיר, הוחלט כי לאחר הבחירות יפעל ראש העיר לכך שהשליטה במועצה הדתית תעבור מידיה של ש"ס לנציג מפלגת 'יחד', בנוסף יפעלו הצדדים להקצאה עבור מוסדות 'כסא רחמים' המבקשים להקים מוסדות חינוך ברחובות.

יצוין, כי בש"ס מביעים אכזבה מהעובדה שראש העיר הנחשב באופן מוצהר לידיד ותיק של השר דרעי ואף נחשב היה בעבר לבשר מבשרה של ש"ס, פועל להענקת לגיטימציה למי שנחשב ליריב פוליטי של התנועה.

בש"ס מזכירים כי מזה פעמיים נבחר נציג המפלגה לעמוד בראש המועצה הדתית, למרות תמיכתו של מלול באמיתי כהן.

בסביבתו של ראש העיר הכחישו בנחרצות כל קשר למעורבות במגעים שנרשמו בין הבית היהודי למפלגת יחד והבהירו כי "ראש העיר עסוק בהצלחת רשימת הליכוד, ואינו עוסק בחלוקת תפקידים לפני הבחירות".

השארת תגובה