מנהלי בתי ספר חקלאיים סיירו באלעד

עשרות מנהלי בתי הספר חקלאיים מרחבי הארץ השתתפו בסיור והביעו את התפעלותם מהצלחת המיזם הייחודי ללימוד המצוות התלויות בארץ

העיר אלעד
העיר אלעד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יום עיון וסיור לימודי התקיים בשבוע שעבר בעיר, בהשתתפות כ-50 מנהלי חוות חקלאיות חינוכיות בכל רחבי הארץ. המשתתפים, שלוו על ידי בכירי משרד החינוך, היו אורחיו של מנהל המרכז ללימוד המצוות התלויות בארץ בפארק הארכיאולוגי, דוד בוגנים.

הפאנל המכובד, המתכנס מידי פעם, החליט על הגעה לאלעד לאחר ששמעו על ההצלחה הגדולה שנרשמת בפארק באלעד, כאשר אלפי תלמידים כבר למדו במקום את המצוות התלויות בארץ, תוך שתילת וזריעת שבעת המינים והתנסות חווייתית בנושאים הללו.

יום העיון החל בסיור חוויתי בפארק, כאשר המנהל הדריך את המסיירים והסביר להם על הפעילות המתבצעת במקום, כשלאחר מכן התקיימה ישיבת עיון ועבודה באולם הספורט העירוני.

מנהל אגף החינוך מרדכי בארי העניק הרצאה בנושא הקיימות במגזר החרדי והנחלת הנושא לדור הצעיר, כשהוא מציין כי אלעד נמצאת בין הערים המובילות בנושא בארץ.

ראש העיר ישראל פרוש ברך את הנוכחים וסיפר על השתלשלות העניינים שהובילה להקמת הפרויקט הייחודי בעיר ושיבח את מנהל החווה דוד בוגנים, שעושה לילות כימים להצלחת המיזם.

כמו כן נשמעה הרצאה על תפקידם של הצמחים בשיקום נחלים, כולל הפעילות המתבצעת בבריכת הנופרים הסמוכה שנמצאת במקורות הירקון. תוך המלצה לשיתופי פעולה עם ילדי העיר.

השארת תגובה