בדגל הוכרע: פינדרוס יתמודד לראשות אלעד

מרן הגר"ח קנייבסקי ומרן הגר"ג אדלשטיין חתמו על מכתב בו הם מבהירים שיצחק פינדרוס הוא המועמד של דגל התורה לראשות העיר אלעד

יצחק פינדרוס בלשכתו
יצחק פינדרוס בלשכתו

פסטיבל העברת כתובות המגורים נמשך: אחרי שיצחק רביץ העביר את כתובתו מביתר עילית לטלז-סטון כדי להתמודד על ראשות המועצה, הגיע תורו של יצחק פינדרוס להעביר את כתובת המגורים מירושלים לאלעד, על מנת להתמודד על ראשות העיר אלעד.

בצל המחלוקת בין שלומי אמונים לדגל התורה ולאור מכתבו של סגן שר החינוך מאיר פרוש לח"כ משה גפני, בדגל התורה בחרו להגיב בקבלת החלטה ולפיה יצחק פינדרוס יהיה מועמד המפלגה לראשות העיר אלעד.

בהודעה הרשמית שפרסמה דגל התורה נכתב: "בתום התייעצויות ודיונים רבים, החליטה תנועת ׳דגל התורה׳ לבחור ברב יצחק פינדרוס כמועמדה לראשות העיר אלעד. הרב יצחק פינדרוס שימש כראש עיריית ביתר עלית בהצלחה מרובה במשך שנים רבות ולאחר מכן כסגן ראש העיר ירושלים ומאחוריו כעשרים שנה של עשיה ציבורית פעילה ומבורכת בכל התחומים למען כלל הציבור. בחירתו של הרב פינדרוס כמועמד המפלגה נעשתה בברכת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בהתייעצות עם רבני התנועה ובהתאם להסכמים הקיימים. בחירתו תסייע בהמשך פיתוח העיר אלעד ושגשוגה".

אלא שכפי הנראה ראש ישראל פרוש יתמודד לקדנציה נוספת, כפי שהדברים קיבלו ביטוי במכתב ששיגר אתמול סגן שר החינוך מאיר פרוש ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני.

כפי שהדברים נראים כעת, אלעד תעבור מערכת בחירות ללא מועמד מוסכם, שכן גם בש"ס עדיין לא קיבלו הכרעה ולא הצהירו על תמיכה במועמדותו של פינדרוס. בנוסף לכך, מכתב התמיכה של חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שפרסמנו אמש, הפתיע רבים. כזכור הגר"ש בעדני שיגר אתמול מכתב לראש העיר ישראל פרוש בו הוא משבח את ראש העיר פרוש על האחדות הנדירה השורה בעיר מאז שנבחר לכהן כראש העיר. "הנני לאשר בזה שתמיד ציינתי לטובה את תקופת שירותו של ר' ישראל פרוש כראש העיר שהייתה שקטה ללא מחלוקת", כתב הגר"ש בעדני במכתבו: "לעומת תקופות קודמות שהיו מחלוקות ומריבות ואפ' פאשקווילים והפגנות והייתי מעורב בזה כי באו אף להתלונן וגם עכשיו הערתי את המציאות הזאת ואמרו שיש הסכם וחייבים לקיים אותו ונמנעתי מלהתערב".

היו שראו במכתב זה תמיכה של הגר"ש בעדני במועמדותו של ראש העיר ישראל פרוש, כך שהתמיכה של ש"ס במועמדותו של יצחק פינדרוס כלל אינה מובטחת.

השארת תגובה