הוגש כתב אישום כנגד החייל המדליף: "ריגול חמור"

כתב אישום הוגש החייל המדליף אלעד סלע ■ על פי כתב האישום סלע היה מעביר מידעים לחבריו בימין הקיצוני והיה מיידע אותם אודות פעילות צה"ל כנגדם בעת שחוללו פרובוקציות ואף תקפו פלסטיני ■ האישום: ריגול חמור וגילוי ידיעות ■ ארגון חוננו: "איבוד עשתונות של מערכת הביטחון וטשטוש ההבדל שבין אוהב לאויב"

אלעד סלע. צילום: חוננו
אלעד סלע. צילום: חוננו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כתב אישום הוגש היום בבית הדין הצבאי כנגד החייל אלעד סלע בגין ריגול חמור. על פי כתב האישום, היה סלע מעביר מידעים לגורמי הימין הקיצוני בכדי לעדכן אותם על פעילות כוחות הביטחון כנגדם כאשר היו מעורבים באירועים אלימים כנגד פלסטינים ורכוש פלסטיני.

לאורך שנים ובתקופה האחרונה מעורב גרעין של פעילי ימין קיצוני מההתיישבות בת עין באירועים אלימים בהם גם תקיפה של כוחות ביטחון זאת בנוסף לאירועי אלימות המופנים כנגד פלסטינים ורכושם. בשל האלימות, הורחקו בחודשים האחרונים מאיו"ש שני פעילים תושבי הישוב למשך מס' חודשים עד שנה. בנוסף, פלסטיני שעיבד את אדמתו סמוך לבת עין הותקף על ידי האלמונים, ובשעות הלילה המאוחרות של אותו יום, הוצת מסגד ורוססו סיסמאות באותו כפר.

בעקבות אירועים חמורים אלה, עצרו כוחות משטרה כמה חשודים ובמהלך המעצרים תקפו פעילי הימין הקיצוני את כוחות הביטחון. האירוע הגיע לשיאו כאשר חיילים הותקפו פיזית על ידי הפעילים ואף נאלצו, מחשש לביטחונם, לבצע ירי באוויר. במהלך ביצוע מעצרים אלו כנגד החשודים בתקיפת הפלסטיני, עלה חשד כי הפעילים היו מודעים מראש לכוונת הכניסה של כוחות הביטחון לביצוע המעצרים.

מאחר שכך נערך בירור שבסיומו נעצר סלע. בחקירתו הודה כי הוציא מרשות צה"ל מסמכים מסווגים ורגישים והציגם בפני גורמי ימין קיצוני בבת עין, כל זאת, על רקע אידיאולוגי. בשב"כ אמרו כי רואים בחומרה את העברת המידע, אשר בבסיסה רצון לסכל פעילותם של כוחות בטחון ואף יש בה כדי לסכן את ביטחונם האישי של הכוחות. היום כאמור, הוגש כתב אישום חמור כנגדו הכולל ריגול חמור וגילוי ידיעות.

מארגון חוננו המייצג את הנאשם נמסר: "האשמת חייל שהעביר מידע למתיישבים בריגול חמור מצביעה על איבוד עשתונות של מערכת הביטחון וטשטוש ההבדל שבין אוהב לאויב. חייל דרוזי שהואשם לאחרונה כי העביר מידע לאויב על תנועות צה"ל בגבול סוריה הואשם בעבירות פחותות יותר. גם היחס כלפי ענת קם, שהעבירה אלפי מסמכים סודיים שסייעו לאויב היה בכפפות משי, ואילו כלפי החייל מבת עין, שאין מחלוקת שהוא לא סייע לשום אויב מאויבי ישראל, מתנהלים בצורה מפחידה ומדאיגה".

השארת תגובה