מהסכך בסוכה לקיר בבית – מי אמר שצמחים זה רק לעציצים?

שבוע שלם של סעודות, אירוח, ואולי אפילו שינה בחיק הטבע יכול להוביל לשתי השלכות: געגועים עזים לנוחות של הבית, או לחילופין התאהבות מחודשת בטבע

כמעט כמו בטבע_טפט מסיבי צמח המלוכיה_להשיג בעילית הלבשה לבית_קרדיט צילום ARTE STUDIO
כמעט כמו בטבע_טפט מסיבי צמח המלוכיה_להשיג בעילית הלבשה לבית_קרדיט צילום ARTE STUDIO
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אם אנחנו יוצאים להתארח במשך שבוע שלם בטבע, הגיע תורנו להזמין אותו לקפוץ לביקור – והפעם לא מדובר בעוד עציץ או בהדפס טרופי חרוש, אלא דווקא בקירות שלנו.

הפופולאריות הגוברת של שימוש בטפטים בעיצוב הבית, כמו גם טכנולוגיות ייצור טקסטיל חדשניות שקיימות היום, יצרו מגמה של שימוש בחומרים חדשים לחלוטין לתוך הבית, כאשר גולת הכותרת היא אלמנטים מהטבע, שזוכה לפופולאריות רבה בזכות הייחודיות, הטקסטורות החדשות והחמימות שהם מכניסים לחלל.

כך למשל אגבה, הצמח המקסיקני דמוי הקקטוס שמוכר לנו בעיקר בתור חומר הגלם לטקילה, עובר עכשיו מעולם הבילויים לעולם העיצוב. סיבי הסיסל שמופקים ממנו, נטווים בעבודת יד קפדנית לאריג עמיד ואקזוטי שיוצר אפקט תלת רב מימדי, ואידאלי עבור טפטים עם דוגמאות מיוחדות.

לעומת זאת, מסיבי היוטה של צמח המלוכיה (שאפילו משמש למאכל), טווים בדרך כלל בדים לשקים. העמידות של אריג כזה, כמו גם חוסר השלמות במראה שלו, גורמים לו להרגיש אותנטי ולא מעובד, ועל כן הוא מתאים מאוד לבית בסגנון כפרי, אך נותן גם קונטרה ייחודית ומעניינת לעיצוב מודרני.

גם בגזרת חיפויי העץ מוחלפים כעת החומרים המסורתיים כמו אלון, שעם או אורן בצמחים אקזוטיים יותר, כמו למשל עצי הבננה. מקליפות העץ ניתן ליצור חיפויי קיר בשתי דרכים מרכזיות: בעזרת הצמדת רצועות עבות זו לזו, עיבוד וצביעה, או טוויה של הסיבים ביחד עם חוטי מתכת דקיקים.

הטכנולוגיות הקיימות כיום מאפשרות לא רק לעבד מגוון רחב של חומרים, אלא גם לשלב בין סיבים שונים לחלוטין בצורה הרמונית. כך, למשל, קולקציה חדשה של המותג הבינלאומי Arte מציגה חיפויי קיר שעשויים לא פחות מעלי בננה וצמח היקינתון, שהריח שלו מוכר לנו בעיקר כמבריח יתושים, והתוצאה מרשימה ויוצאת דופן, בעיקר בזכות השמירה על הטקסטורות האמתיות של הצמחים, כך שאף טפט לא דומה למשנהו.

השארת תגובה