רחובות: מחלוקת דגל וש"ס על המקום השני

חילוקי דעות בתוך הרשימה המאוחדת של ש"ס ודגל התורה. בדגל התורה מבקשים את המקום השני אך בש"ס מבקשים לעשות צילום מצב מהפעם הקודמת ולפיו 2 המקומות הראשונים שמורים לש"ס

פנחס הומינר נציג קרעטשניף/אגודת ישראל. (צילום: יח"צ)
פנחס הומינר נציג קרעטשניף/אגודת ישראל. (צילום: יח"צ)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האם לאחר שנים רבות של ריצה עם סיעות נוספת תרוץ ש"ס לבדה ברחובות? אם נאזין לאיומים שבאים מצד גורמים בדגל התורה התשובה היא חיובית. בכל הבחירות האחרונות שהתקיימו רצה ש"ס במשותף עם סיעות נוספות, לעיתים הייתה זו אגודת ישראל ודגל התורה ובפעם האחרונה הריצה הייתה משותפת עם דגל התורה.

ע"פ הסיכום המקורי, גם הפעם סוכם על ריצה משותפת בין של ש"ס עם דגל התורה, אולם בימים האחרונים הועברו מסרים לנציגי ש"ס כי במידה שש"ס לא תוותר על המקום השני לטובת דגל התורה, הרי שהסיעה הליטאית מתכוונת לבחון אפשרויות אחרות ובהן ריצה עצמאית או חבירה לרשימה החסידית אגודת ישראל שבראשות פנחס הומינר. אפשרות של ריצה עצמאית הינה די רחוקה מהמציאות בשל החשש כי דגל התורה לא תצליח לעבור את אחוז החסימה לבדה, והחבירה לאגודת ישראל אף היא אינה סלולה בשל חילוקי הדעות הקיימים בעיר.

בבחירות הקודמות בהן דגל התורה התמודדה במשותף עם ש"ס, הוצב נציג דגל התורה במקום השלישי כאשר שני המקומות הראשונים נשמרו לש"ס. בשל החשש שהרשימה המאוחדת תקבל רק 2 מנדטים, חוששים בדגל התורה שהמקום השלישי לא יהיה ריאלי, ועל כן דורשים את המקום השני. אלא שבש"ס לא ממהרים לוותר ובימים אלו נערכות שיחות קדחתניות בין הצדדים.

אחת האפשרויות הנידונות היא מתן המקום השני לדגל התורה בתמורה לרוטציה עם נציג ש"ס כך שבמידה שלא ייכנסו 3 מנדטים ייאלץ נציג דגה"ת להתפטר לטובת ש"ס. כך או כך עד לחול המועד סוכות – מועד הגשת הרשימות, צפויים הצדדים להחליט סופית על דרכם, וההערכה היא כי בסופו של דבר יגיעו הצדדים להסכם.

ל"כל הזמן" נודע כי גורמים בדגל התורה החלו לגשש בסוף השבוע האחרון אצל גורמים באגודת ישראל, אפשרות של חבירה לאגודת ישראל בראשות פנחס הומינר. באגו"י לא פסלו את הרעיון אך הבהירו כי לא ישמשו קלף מיקוח על מנת לשפר את מעמדה של דגל התורה בתוך רשימת ש"ס.

השארת תגובה