אלעד: פיצוץ בין שלומי אמונים לדגל

במכתב חריף שנשלח היום בצהרים, כותב סגן השר מאיר פרוש ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני: "אנו חוזרים על הודעתינו שאין לכם רשות להעמיד מועמד לראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות"

ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בהכנות לפסח (2)
ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בהכנות לפסח (2)

המתיחות נמשכת: מי שחשב שחל התקדמות בין שלומי אמונים לדגל התורה בירושלים, גילה למחרת בבוקר שהמתיחות בין שתי הסיעות נמשכת במלוא עוזה, לפחות בכל הקשור למחלוקת העזה באלעד.

היום בצהריים, שיגר יו"ר שלומי אמונים סגן שר החינוך מאיר פרוש מכתב חריף ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אודות התנהלות דגל התורה בשבעות האחרונים.

"בהמשך להתנהלות של החודשים האחרונים, לאחר אין ספור פניות והצעות שלנו לדון בהליך של בוררות, לצערנו לא נענינו על ידכם", פותח סגן השר מאיר פרוש את מכתבו.

"לאחר י"ב אייר הודענו לכם בפגישות ובשיחות שההסכם בינינו מחודש תשרי תשע"ד שובש על ידי דגל התורה", מציין פרוש. "במהלך החודשים שלאחר מכן, כאשר גם ההצעה וההסכם שהוכן באמצעות הגר"י סילמן שליט"א, שמונה על ידי דגל התורה לדון בבקשת רבנים וקהילות מהציבור הליטאי בנושא טובת העיר (וללא קשר לתביעות שלנו לגבי שיבוש ההסכם) נדחתה על ידכם משום מה, התרענו והצענו להתדיין בבוררות וגם על זה לא נענינו כאמור בחיוב".

עוד כותב פרוש: "בשבועות האחרונים, היו חילופי מסרים עם הרב יעקב קנייבסקי שהגיע גם לשלב של החלפת טיוטות, אך לצערנו ביום רביעי האחרון, ד' תשרי בערב שלח לנו הנ"ל 13 שינויים על סעיפים שהיו בידיו וחלקם היו בידיו כשבועיים ולא קיבלנו הערות עליהם למרות שקיבלנו הערות על סעיפים אחרים. בשלב זה זיהינו בוודאות שאינכם מוכנים לקיים איתנו את ההסכם בבית שמש".

את המכתב מסיים פרוש במסר חריף: "על כן אנו חוזרים על הודעתינו שאין לכם רשות להעמיד מועמד לראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות".

כפי שכבר הורגלנו בשבועות האחרונים, עניין של זמן עד שח"כ משה גפני ישגר אף הוא מכתב תגובה לדברים שהועלו במכתבו של סגן השר פרוש.

השארת תגובה