פורש ש"ס מציג: מפלגה שמתחייבת לשבת באופוזיציה

ראשון לציון: מאיר עקיבא חונך סיעה בשם 'הישגים', שחורתת על דגלה את הישיבה באופוזיציה • הקולות הדתיים-חרדיים ממשיכים להתפצל בין רשימות, ושאלת התמיכה בראשות העיר נמצאת גם היא במוקד חילוקי הדעות

מאיר עקיבא
מאיר עקיבא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאיר עקיבא חונך סיעה בשם 'הישגים', שחורתת על דגלה את הישיבה באופוזיציה # הקולות הדתיים-חרדיים ממשיכים להתפצל בין רשימות, ושאלת התמיכה בראשות העיר נמצאת גם היא במוקד חילוקי הדעות

מאיר עקיבא, חבר מועצת עיריית ראשון לציון, חונך מפלגה חדשה בשם 'הישגים'. המוטו המרכזי – ועל זה היא אולי רוכשת בלעדיות בנוף הבחירות המקומיות – נעוץ בהתחייבות להיות אופוזיציה בכל מחיר ולא לחבור לשלטון המקומי בשום קונסטלציה שהיא.

מאיר עקיבא נבחר בבחירות האחרונות בפעם השנייה למועצת העיר במסגרת סיעת ש"ס אלא שזמן קצר לאחר הבחירות הוא פרש מחברותו בתנועה, בשל חיכוכים רבים עם היו"ר הרב אריה כהן. מאז, הוביל קו אופוזיציוני עיקש כשהוא מחווה דעה נחרצת על נושאים רבים, באמירות שנויות במחלוקת. כך בין היתר קרא שלא לקנות בחנויות המעסיקות ערבים.

בשיחה עם 'שטח מוניציפאלי' אומר עקיבא כי "כל אלה שאיתי, התחייבו מראש להיות מפלגת אופוזיציה. כשאתה בקואליציה, אתה הולך לפי ההנהגה שיושבת שמה, אתה נהנה מכל מיני הטבות, מ"מ, סגן או חבר מועצה עם תקציבים כאלו ואחרים, אבל כשאתה בהנהלה אתה לא יכול להשפיע". עקיבא מציג שורת הישגים שלדבריו הצליח להשיג למרות או בזכות שהותו באופוזיציה. בין האנשים החדשים במפלגתו הוא מונה את נדב ישראל ואברהם מזרחי, "אנשים שמתפרנסים יפה מאד בעצמם ולא זקוקים לקידום של העירייה".

ובתוך כך, הסיעות החרדיות והדתיות בראשון לציון עדיין מדברים בהרבה קולות, ואם לא יקרה שינוי של הרגע האחרון, הקול הדתי צפוי להתחלק בין סדרת רשימות, וותיקות לצד חדשות.

בין הסיעות ניתן למצוא את ש"ס בראשות הרב אריה כהן, שעדיין תר אחר חיבורים עם קהלים חדשים; 'הבית היהודי' בראשות מיכל קלדרון, שקיבלה את הראשות לאחר התפטרות ופטירת עוה"ד אליעזר (אלי) יבלון ז"ל; 'מאמינים בראשון', המורכבת מאיש ש"ס לשעבר שמואל ג'מיל ומאיש חב"ד עו"ד שרון גושן; 'סרוגים' בראשות חבר המועצה אוהד אוזן, המרכז את אנשי הציונות הדתית היותר אדוקים.

מי שעדיין לא הביעה עמדה היא סיעת 'דגל התורה' לה כוח והשפעה לא מבוטלים בעיר. לצד מרכז הקהילה והמוסדות בראשות שרגא אלפר, קם באחרונה 'מאחז' כוח בדמות ישיבתו של הגרש"ב סורוצקין, שמאות מתלמידיה העבירו את כתובתם לעיר.

גם בשאלת התמיכה לראשות העיר הדעות חלוקות, ובעוד הציבור הליטאי וחלקים גדולים מהדתי-מסורתי מביעים תמיכה בראש העיר המכהן דב צור, הרי שיו"ר ש"ס הרב אריה כהן נוטה שלא לתמוך בו ומנסה – כך על פי אנשי הסיעות הדתיות האחרות – להתנות שיתופי פעולה עם ש"ס בתמיכה אחרת לראשות.

על פי הערכות, בסופו של דבר ייאלצו המפלגות הדתיות והחרדיות לשלב לידיים, לגשר על פערים ומשקעים ולאחד רשימות. באיזה צורה ובאיזה הרכב? – כרגע אף אחד בעיר לא מוכן להמר.

השארת תגובה