פרסום ראשון: גוש 'הליכוד'-'כולנו' התפרק

הגוש שהתגבש בערד מאחורי מועמד 'הליכוד' משה אדרי בניסיון להדיח את בן חמו – פורק לאחר פרישת נציגי 'כולנו', שאף פורשים מהתמודדות למועצה • הסיבה: הסכם לוט בערפל

בניין עיריית ערד
בניין עיריית ערד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

טלטלה מקומית: אחרי הסיכום, פתיחת המטה והקמפיין החגיגי של המפלגה המשותפת ל'הליכוד' ול'כולנו', מתוך כוונה להביא למהפך בעיר ולהמליך את משה אדרי לראשות העיר – הודיעו כל נציגי רשימת 'כולנו' על פרישה מהמרוץ ועל פירוק החזית המשותפת. הנציגים מפזרים ערפל סביב סיבת הפרישה, אך רומזים כי מדובר בהסכם משותף עליו היו אמורים לחתום, הנוגע ליחסים עם הקהילה החסידית הגדולה בעיר.

כפי שסוקר בהרחבה במדור זה, בערד נרשם שיתוף פעולה יוצא דופן שנועד להדיח את ראש העיר המכהן ניסן בן חמו ('יש עתיד') ולהביא לבחירת איש 'הליכוד' משה אדרי. מפלגת השלטון חברה לחבר המועצה מנו ביטמן, במקור איש סיעתו של בן חמו שהפך לאופוזיציונר חריף, ושנהיה לפני מספר חודשים לנציגה הרשמי של מפלגת 'כולנו'.

צלע נוספת ומרכזית בציר החדש היא הקהילה החסידית המונה אלפי קולות בעיר ושלדברי נציגיה, שבעו מרורים מבן חמו. מי שניצח על מלאכת החיבור הוא חבר הכנסת דוד ביטן, שאף דאג להזרמת כספים מסיבית מכספי מימון הבחירות של 'הליכוד' לטובת קבלת השליטה בעיר הדרומית.

רק לפני שבועות ספורים, חגגו משה אדרי ומנו ביטמן את השקת הקמפיין, בנוכחות חברי כנסת ונכבדים, אלא שכעת, הודיע ביטמן – ועמו שלומי טבנצ'יק ואדם קולינס, המיועדים לעמוד ברשימה – על פרישתם מהברית עם 'הליכוד' ועל אי התמודדותם כליל בבחירות.

על פי גורמים מעורים בעיר, הפיצוץ בין הצדדים הגיע על רקע הסכם שנועד להסדיר את יחסי החרדים-חילונים בעיר. "ההסכם שהם הניחו על השולחן לא מקובל כלל על חברי ועלי ונוגד את כל העקרונות והאני מאמין שלי. ניסינו לנהל מו"מ ללא הצלחה וההסכם שהם דורשים גובל בכפייה ושינוי צביון העיר. אני כאחד ממובילי המאבק לשמירה על צביון העיר לא יכול ולא אסכים לכפייה ולשינוי צביון העיר. אנחנו נשארים נאמנים לעצמנו לעקרונות שלנו ולעיר האהובה ובכך החלטנו לסיים את המרוץ", כתב שלומי טבצ'ניק.

בשיחה עם 'שטח מוניציפאלי', מאשר מנו ביטמן את עובדת פירוק הגוש המשותף לו ולליכוד כמו גם את דבר פרישתו מהזירה הציבורית, אך ממלא פיו מים בכל הקשור לנסיבות שהובילו למהלך. על השאלה האם הדברים קשורים לקהילה החסידית בעיר, עונה ביטמן "יש קומפלקס של דברים".

מי שצפוי לספוג את הנזק העיקרי מהמהלך הוא המתמודד לראשות העיר וחבר מרכז 'הליכוד' משה אדרי, שבשיחה עם 'שטח מוניציפאלי' בחר לטעון כי הוא כלל אינו הוא. "אתה יודע כמה משה אדרי יש בערד…?"

5 תגובות
 1. לא ניתן למעור את ערד ערד תישאר חילונית לנצח

 2. אין תחליף לניסן בן חמו. וגם אין צורך להחליפו.

 3. תאור המהלך והמצב בערד,כפי שניכתב כאן נכון. הסיבות לפירוק עדיין עלומות. יש רמזים יש קטעי דברים, יש קרע בין משה אדרי ,מועמד הליכוד, לבין אנשי "כולנו" הפורשים. חלום פרי ה"גישה האחרת "כלפי חסידות גור הצפוי התנפץ. היתה ויש מגמה של מתנגדי ראש העיר הנוכחי ניסן בן חמו, לתאר אותו בפני הציבור כמי שנתן לחסידות גור יותר מכל ראש עיר קודם, כדי להכפישו. טענה זו לא ניסמכת על שום עובדה או סקר או אישור של חסידות גור.. להיפך!, חסידות גור קובלת על כי סבלה וסובלת מרורים מבן חמו. אם יש סיכוי לבלימת תהליך התחרדות העיר הוא לא נימצא בחצרו של המועמד לראשות העיר משה אדרי שחבר לחרדים ,אם יבחר בקולותיהם,(לא ניראה סיכוי לזה) מועד פרעון החוב יגיע. זמן התשלום לא יאחר לבוא. כדי שערד תשמור על צביונה כעיר חילונית ליברלית, החרדים צריכים להיות באופוזיציה.

 4. דאג להזרמת כספים. דורש חקירה!

 5. רק קואליציה ציונית דרושה בערד.
  שמאל ציוני,ציונות דתית,מרכז ציוני,וימין ציוני.
  אדרי יוזמן בכבוד לקואליציה,בראשות ניסן כראש עיר
  המסימה הבאה תהיה החזרת בית הכנסת המרכזי האשכנזי לניהול ע"י המועצה הדתית העירונית.
  צריך לכבוש את הבסטיליה..

השארת תגובה