רוזנטל יוצא לקרב חייו: "גפני לא ענה לטלפונים"

ראש מועצת קריית יערים יורה לכל הכיוונים בניסיון למנוע את הדחתו • על יצחק רביץ: "נכשל במקום אחר" • על ח"כי דגל: "מי הסמיך אותם לפעול מאחורי גבי ולהדיח אותי בדרכים לא ראויות?"

אברהם רוזנטל
אברהם רוזנטל
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בימים שבשגרה, טלז סטון היא אי של שלווה ופסטורליות. בימים של טרום בחירות, הפך היישוב החרדי השקט למוקד מלחמות פנימיות, הנוגעות ליחסי כוחות בתוך 'דגל התורה'. מי שנאלץ לצאת לקרב חייו הוא ראש המועצה הוותיק אברהם רוזנטל, שרואה בעיניים את הניסיון להדיחו וחרף אופיו השקט, שולף ציפורניים בראיון ל'שטח מוניציפאלי' ויורה לכל עבר, כולל אל תוך הבית פנימה.

• הרב רוזנטל, אתה נמצא כבר עשרים ושתיים שנה בראשות המועצה כראש המועצה, אולי באמת הגיע הזמן לפנות את המקום?

"תקופת הפיתוח, הבניין והישוב עדיין בעיצומה אי אפשר לעזוב באמצע. העבודה קשה וכפוית טובה. אני בהחלט חושב שצריך להכשיר את הדור הבא. אין בשלטון מטרה לעצמה ליהנות מתנאים כאלה ואחרים. הישוב בתנופת פיתוח אדירה. אי אפשר לעזוב הכל ולתת לאנשים לא מנוסים להתיישב על ההגה. אני בהחלט חושב להכשיר במהלך הקדנציה הקרובה אנשים ראויים שימשיכו את ההנהגה".

• אנשים טוענים שהמועצה לא מתפקדת…

"מדרכם של אנשים שלא מעריכים ולא מבינים איך עובדת המערכת העירונית חושבים שמה שחולמים בלילה יקרה בבוקר. אני עוד לא שמעתי שום הוכחה שדברים לא מתקדמים. מי שמונח בתהליכים יודע במה מדובר".

• מי מוביל לדעתך את המסע להדחתך?

"מספיק אנשים מעטים שלא מרוצים או שיש להם אינטרסים כאלה ואחרים. אגב, אותם אנשים לא יהיו מרוצים גם כאשר יהיה אדם אחר ביישוב הרבה פעמים זה מחוסר ידע. ולפעמים זה מאינטרסים זרים. אני מעדיף לחשוב בעיקר על האפשרות הראשונה".

• האם נכונים הדיווחים שקיבלת תמיכה מגפני להתמודד?

"עוד לפני גפני קיבלתי תמיכה משר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי. במהלך החורף האחרון עליתי אליו ושאלתי אותו ישירות כי אני רוצה לעזוב את תפקידי מכל מיני סיבות אישיות וגם יש צעירים שרוצים לתפוס את ההנהגה וכו', ומרן אמר לי במו אוזניי: 'תמשיך הלאה, ואתה תהיה בריא והצעירים יש להם מה ללמוד'. אחר כך מה שקרה אינני יודע בדיוק כיון שלא טרחו לזמן אותי שוב למרן הגר"ח ורק הציגו לו נתונים שאינם אמת לגבי היכולת שלי לנצח. ניסו להביא את קרלנשטיין והוא פרש חיפשו וחיפשו, נו ומה מצאו? את מי שכבר נכשל במקום אחר ושלא יספרו לי סיפורים, מי שהיה טוב במה שהוא עשה, לא היה מקבל רק 9 קולות מתוך 31 של חברי הסניף".

"כמו כן קיימתי מיוזמתי ישיבה עם הרב גפני ומנחם שפירא הייתה ישיבה מעמיקה ושניהם תמכו והודיעו לי חד משמעית שאני המועמד שלהם ולא יעמידו מועמד אחר מולי. לפתע אני שומע מאחורי הקלעים כי יש חילוקי דעות בתוך המפלגה, אבל מה זה ענייני קיבלתי את תמיכת ראש המפלגה. אני לא מבין מי הסמיך את אחד מחברי הכנסת של דגל התורה לפעול מאחורי גבי ולהדיח אותי בדרכים לא ראויות…

"הם יושבים ומסיתים נגדי תושבים ורבנים שהייתי נאמן להם תמיד. ניסיתי להשיג את ח"כ גפני שלא ענה לטלפונים, אחד הח"כים הודיע בשיחת טלפון לילית ובצורה מאוד לא מכובדת, שהם החליטו שאני לא המועמד שלהם. רבותי הנכבדים, לא יתכן שבמשך חודש שלם מסתובבים כאן בישוב ואפילו טלפון אני לא מקבל לברר נתונים מה נכון מה לא נכון. זה שגפני הכחיש לאנשים מסוימים שהוא נתן לי תמיכה, אני משער שמדובר בגורמים שלחצו אותו להגיב כך. אני מעדיף לא לדון בזה יותר, חבל לי, אני אדם ישר ואולי קצת נאיבי האם אני לא יכול להאמין ליו"ר המפלגה".

• איך אתה מתכנן את המשך דרכך בשבועות הקרובים?

"קיימתי ישיבת היערכות עם הצוות שמלווה אותי. אני מקבל תמיכה רבה מהתושבים עשיתי סקר מקצועי שהוכיח שאני מנצח בכל תרחיש. אני לא רואה סיבה לא להתמודד, בפרט שפרישה בעת הזאת תהווה כניעה לטרור ההשמצות והשקרים שאותם אנשים מפעילים. כמו שאומרים "מלחמה עד הסוף", כי אני מאמין שהאלטרנטיבה היא נזק בל יתואר ליישוב שהשקעתי בו את תמצית דמי עשרות שנים".

"אני כל החיים הייתי נאמן לגדולי ישראל ולרבני המקום, כל עוד לא הורו לי גדולי ישראל  באופן אישי ולא דרך מקורבים למיניהם, ואני מתכוון למנהיגי דגל התורה מרן רה"י ר' גרשון אידלשטיין ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי להסיר את מועמדותי, אני בהחלט מתכוון לממש את רצון את התושבים לראות אותי ממשיך בתפקידי ברשימה צעירה של עסקנים תושבי המקום".

תגובה אחת
  1. חותני לא מבין שהמשחק נגמר. שולמן הוציא עליו חוזה בגלל פחדים וחששות ולא יעזור לו כלום. דגל חייבת לפצות את משפחת רביץ ומוכנה להקריב את חותני הזקן למען יצחק הלוזר.
    זהו. המשפחה תצטרך להתרגל לנסוע באוטובוסים ובבית של השווער יבדקו טוב טוב את המזגנים והאורות לפני שבת כך שלא יצטרכו להזעיק את העובדים הדרוזים של המועצה בשבת.
    טוב שהבחירות אחרי סוכות. לפחות מישהו השנה עדיין יבנה לו את הסוכה.
    אני קלטתי, עמירם לא!

השארת תגובה