"ב'מֶמְשֶׁלֶת זָדון' התכוונו על העירייה

העירייה התעקשה לפנות קרוואנים שיועדו לשמש כבית כנסת כבר בערב ראש השנה • בית המשפט הכריע: הקרוואנים לא יפונו, אך התושבים לא ישתמשו בהם • אחד התושבים: "כשהתפללנו 'תעביר ממשלת זדון מן הארץ' התכוונו על העירייה"

בית כנסת בקרוואן
בית כנסת בקרוואן

עשרות מתושבי רמות נאלצו להתפלל את תפילות ראש השנה בדירת מגורים פרטית, לאחר שעיריית ירושלים החליטה למנוע מהם את הצבת הקרוואן לתפילה בשכונה בכל מחיר, עוד קודם ימי הדין.

בשבוע שקדם לחג התפתח מאבק קשה ברחוב הארי טרומן, לאחר שפקחי העירייה שהגיעו למקום ניסו למנוע את הצבת הקרוואן לתפילה כאשר הם מלווים בשוטרי משטרת ירושלים.

במהלך האירוע, טרקטור שהובא למקום בניסיון להרוס את המבנה, נחסם על ידי התושבים שהגנו בגופם על הניסיון להרוס את מבנה בית הכנסת החדש. כתוצאה מהעימותים הקשים כמה תושבים נפצעו.

אחד ממתפללי בית הכנסת אומר ל'קו עיתונות' כי "מדובר ממש בצורך גדול בשל המחסור בשכונה, העירייה אטומה ואינה מוכנה לשמוע, זהו מניין הקיים מספר שנים וכעת החליטו בעירייה שלא לאפשר את התפילה כסדרה, אנו מרגישים ממש כמו ברוסיה הקומוניסטית שנאלצו להתפלל בדירות פרטיות, כשהתפללנו 'תעביר ממשלת זדון מן הארץ' התכוונו על מנכ"ל העירייה".

מדובר בשטח מריבה בפרויקט החדש 'הקאנטרי ברמות' בשכונת רמות א' בעיר. בעיריית ירושלים טוענים כי הקרוואן הונח באופן לא חוקי וללא אישור הגורמים המוסמכים, הדבר הגיע בפני בית המשפט והשופטת בהחלטתה הסכימה כי הקרוואנים שהונחו באופן לא חוקי לא ייהרסו, אך ייאלצו להתפנות.

"בשלב זה ייאסר שימוש במבנים היבילים שהוצבו במתחם הנידון, והמשיבה תפעל לנעילתם ואטימת כל גישה עליהם, ללא הריסה של המבנים או תכולתם וללא גרימת נזק להם. זאת עד לשעה 12 בצהריים", החליטה השופטת בשעות הלילה של מוצאי שבת.

כמו כן, הוחלט כי יוצבו אוהלים שישמשו לתפילה בימים הנוראים, ובתוך ארבעה ימים יפונו הקרוואנים מהשטח, וכדברי השופטת: "המבנים היבילים יפונו על ידי המבקש עד ה-16 לחודש ביום ראשון וככל שלא יפונו על ידם עד המועד האמור, תהא המשיבה רשאית לפנותם על חשבון המבקש, המשיבה (עיריית ירושלים), תעשה כל מאמץ לסייע בידי המבקש לאפשר הצבת שני אוהלים למטרת תפילות בימים הנוראים לכמות המתפללים הדרושה, זאת ככל שניתן עוד היום על מנת לאפשר תפילה כבר בראש השנה".

השארת תגובה