אל על בגירעונות עתק: מבקשת הצעות לייעול

אילוסטרציה: מטוס אל על בואינג 737
אילוסטרציה: מטוס אל על בואינג 737

חברת התעופה אל על שאיבדה 70% משוויה בשנה האחרונה, מדווחת על הפסד של 18 מיליון דולר ברבעון השני ובכך מסכמת חצי שנה של הפסדים בהכנסות המגיעים לכ-62 מיליון דולר, בעיקר בגלל התייקרות הנפט המשפיע על הוצאות הדלק, העליה בהוצאות חכירת מטוסים וכישלון בצמצום הוצאות המכירה וההנהלה.

חברה שמנוהלת על בסיס גאווה לאומית עוד מהמאה הקודמת, לא מספיק ערה לצרכי הלקוחות של המאה ה-21 עם כמות כמעט זהה של חברות מתחרות שמציעות הרבה יותר בהרבה פחות. חברות תעופה זרות מגדילות את פעילותן בישראל ונותנות שירות אקסטרה ומחירים שמגיעים לכ-50 אחוזים ממחירי אל-על.

עם פרסום הדו"חות האחרונים הצהיר מנכ"ל אל-על גונן אושיסקין על מהלכי החברה להגדלת הכנסות וצמצום הוצאות לצד מהלכי ייעול: "יש המון מהלכים שיחזירו את אל-על לתוואי הרווחיות".

עם קריאת ההנהלה לעובדים לתרום ברעיונות להתייעלות החברה, בועד אל על שגרו מכתב לעובדים בו קראו להם שלא לקחת חלק במאמץ העברת הצעות הייעול להנהלה. "הרינו מנחים אתכם שלא לשתף פעולה עם המהלך הנ"ל ולא להעביר הצעות לייעול להנהלת החברה עד אשר יוסדר הנושא זה מול נציגות העובדים".

בוועד טוענים כי הצוות שגובש לטובת מהלכי ההתייעלות נאסף ללא שיתוף עם ועד העובדים, לרבות הפנייה אל העובדים ליטול בו חלק בעיקר במצב המתוח בין הנהלת אל על לועד הנובעת מרגישות יתר נוכח המשא ומתן להסכם קיבוצי המתנהל בין ההנהלה לעובדים. וועד העובדים: "כל הצעת ייעול שיכולה להיות בעלת השלכה על זכויות העובדים, רלוונטית להידון במסגרת המשא-ומתן ולהיות מתומחרת בהתאם לרווחת כלל העובדים".

מאל-על נמסר בתגובה ל'קו עיתונות': "אך טבעי שעובדי החברה מוזמנים להציע הצעות ייעול. הצעות הייעול הטובות ביותר הן פרי יוזמתם של העובדים. עובדי אל על מצטיינים ביכולות מהגבוהות שיש".

תגובה אחת
  1. שההנהלה תוותר על 50% מהשכר שלהם

השארת תגובה