"פרישה בעת הזאת תהווה כניעה להשמצות ושקרים"

ראש מועצת טלז-סטון אברהם רוזנטל: "לא מבין מי הסמיך את אחד מחברי הכנסת של דגל התורה לפעול מאחורי גבי ולהדיח אותי בדרכים לא ראויות. הם יושבים ומסיתים נגדי תושבים ורבנים שהייתי נאמן להם תמיד"

אברהם רוזנטל
אברהם רוזנטל

• הרב רוזנטל אתה נמצא כבר 22 שנה בראשות המועצה, אולי באמת הגיע הזמן לפנות את המקום?

הראיון המלא יפורסם מחר במקומוני "קו עיתונות"

"תקופת הפיתוח, הבניין והישוב עדיין בעיצומה אי אפשר לעזוב באמצע. העבודה קשה וכפויית טובה. אני בהחלט חושב שצריך להכשיר את הדור הבא. אין בשלטון מטרה לעצמה להנות מתנאים כאלה ואחרים. אנחנו במאמצים להרחיב את היישוב ועדיין זה בתהליכים ויש בג"ץ של אבו גוש שעדיין בדיונים על הרחבה של עוד 200 דונם. מדובר בתהליכים שאורכים עשרות שנים. הישוב בתנופת פיתוח אדירה. אי אפשר לעזוב הכל ולתת לאנשים לא מנוסים להתיישב על ההגה. אני בהחלט חושב להכשיר במהלך הקדנציה הקרובה אנשים ראויים שימשיכו את ההנהגה".

• אנשים טוענים שהמועצה לא מתפקדת.

"מדרכם של אנשים שלא מעריכים ולא מבינים איך עובדת המערכת העירונית חושבים שמה שחולמים בלילה יקרה בבוקר. אני עוד לא שמעתי שום הוכחה שדברים לא מתקדמים, למשל הקצאה של בית כנסת יש בעיות של טאבה ואז פשיטת רגל של הקבלן ואז להוכיח יכולת בניה וכו' וכו' כל זה לוקח זמן. מי שמונח בתהליכים יודע במה מדובר. אני רוצה להזכיר כי קבלתי כל השנים פרס ניהול תקין מכל הבחינות".

• האם נכונות השמועות שקיבלת תמיכה מגפני להתמודד?

"עוד לפני גפני קיבלתי תמיכה ממרן הגר"ח קנייבסקי. במהלך החורף האחרון עליתי אליו ושאלתי אותו ישירות כי אני רוצה לעזוב את תפקידי מכל מיני סיבות אישיות וגם יש צעירים שרוצים לתפוס את ההנהגה וכו' ור' חיים אמר לי במו אוזני: "תמשיך הלאה, ואתה תהיה בריא והצעירים יש להם מה ללמוד". אח"כ מה שקרה אינני יודע בדיוק כיון שלא טרחו לזמן אותי שוב למרן הגר"ח ורק הציגו לו נתונים שאינם אמת לגבי היכולת שלי לנצח וכדו'".

עוד אומר רוזנטל: "אני לא מבין מי הסמיך את אחד מחברי הכנסת של דגל התורה לפעול מאחורי גבי ולהדיח אותי בדרכים לא ראויות. הם יושבים ומסיתים נגדי תושבים ורבנים שהייתי נאמן להם תמיד. ניסתי להשיג את ח"כ גפני שלא ענה לטלפונים. אחד הח"כים הודיע בשיחת טלפון לילית ובצורה מאוד לא מכובדת, שהם החליטו שאני לא המועמד שלהם. רבותי הנכבדים, לא יתכן שבמשך חודש שלם מסתובבים כאן בישוב ואפילו טלפון אני לא מקבל לברר מה נכון מה לא נכון".

• איך אתה מתכנן את המשך דרכך בשבועות הקרובים?

"אני לא רואה סיבה לא להתמודד, בפרט שפרישה בעת הזאת תהווה כניעה לטרור ההשמצות והשקרים שאותם אנשים מפעילים. כמו שאומרים "מלחמה עד הסוף", כי אני מאמין שהאלטרנטיבה היא נזק בל יתואר ליישוב שהשקעתי בו את תמצית דמי עשרות שנים".

השארת תגובה