דרעי: "בבני ברק ש"ס תקבל שני סגנים בשכר"

במוצאי שבת התקיימה פגישה בין הגר"ד זר עם בכירי הרבנים הספרדים בעיר בביתו של הגר"ש בן שמעון • במהלך הפגישה הועלה השר דרעי על הקו והבטיח לגר"ד זר: "יש לך נציג בעירייה"

דרעי
דרעי

בשבועות האחרונים זה היה באוויר אבל כל עוד לא נחתם הסכם באופן רשמי, עדיין א"א לברך על המוגמר.

אחרי הפיצול בציבור הספרדי, נדמה כי אנחנו לקראת עידן של שלום, לפחות חלקי בין רבני הציבור הספרדי בעיר.

אחרי חודשים ארוכים של קרע ופילוג תוך איום להתמודד בנפרד, הרוחות בעיר נרגעו והגאון רבי דניאל זר חוזר לתנועת ש"ס.

השיחות בין הצדדים הואצו, כאשר גדליהו בן שמעון, חבר מועצת העיר ונאמן ביתו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן שליט"א, הודיע שלא הגיע להשקת מטה המפלגה בבני ברק, לאחר שקיבל הוראה מרבותיו שעד שאין שלום בקרב רבני הציבור הספרדי הוא מדיר את רגליו מהבחירות. גם הגר"ש בן שמעון, מהרבנים הבולטים בקרב ציבור בני התורה הספרדי בעיר הודיע כי אם לא יהיה שלום בציבור הספרדי, אין בכוונתו לקרוא ולהצביע ש"ס.

ואכן, בהתערבותו של נשיא המועצת מרן הגר"ש כהן הוחלט להטיל את כל כובד המשקל על מנת לכונן שלום בקרב הרבנים הספרדים בעיר. נשיא המועצת אף שוחח בנושא עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

כך יצאה לדרך הפגישה המיוחלת שהתקיימה במוצ"ש האחרון בביתו של הגר"ש בן שמעון. בפגישה השתתפו הגאונים רבי מסעוד בן שמעון, רבי דניאל זר, רבי יצחק אלון – רב שכונת נאות יוסף, רבי ליאור גלזר – מרבני פרדס כץ, רבי משה חזקיהו – רב שכונת קריית הרצוג, רבי מנשה זליכה – רב שכונת פרדס כץ ורבי נתנאל זכריהו – רבה הראשי של קהילת התימנים.

לאחר שלובנו הנושאים הבוערים שבגינם פרש הגר"ד זר מתנועת ש"ס, הוחלט כי כל הרבנים שהשתתפו בפגישה, יתחייבו לעמון לימין מוסדותיו של הגר"ד זר ולתמוך בדרישותיו בנוגע להקצאות המגיעות למוסדותיו. עם סיום הפגישה הוחלט על חזרתו של הגר"ד זר לשורותיה של ש"ס.

נשיא המועצת ששוחח עם הרבנים בירך את משתתפי הפגישה על האחדות שהושגה בעיר.

מלבד זאת, בעיצומה של הפגישה, הועלה השר אריה דרעי אל קו הטלפון כשהוא מתחייב באוזניו של הגר"ד זר: "יעקב זכריהו הוא הנציג שלך בעירייה".

דרעי אף הפתיע את הנוכחים במהלך הפגישה ואמר כי לש"ס בבני ברק מגיע 2 סגנים בשכר וכי מלבד היו"ר אלי דדון, חבר מועצה נוסף מטעם ש"ס יכהן כסגן ראש עיר בשכר.

ל"כל הזמן" נודע, שחזרתו של הגר"ד זר לש"ס מחזירה למעשה את תמיכתו של הגר"ש בן שמעון לש"ס, אם כי מאחורי הקלעים נעשים עדיין ניסיונות להשלים את תמונות האחדות הספרדית עם צירופו של ר"י כסא רחמים הגר"מ מאזוז לתמיכה בש"ס ובשילוב נציג מטעמו ברשימה.

השארת תגובה