ארה"ב סוגרת את משרדי אש"ף בוושינגטון

הפלסטינים מסרבים לשבת לשולחן המו"מ ואף פנו לבית הדין הפלילי בהאג נגד ישראל – ארה"ב הודיעה כי היא סוגרת את משרדי אש"ף בוושינגטון

טראפ חותם על סנקציות, צילום: הבית הלבן
טראפ חותם על סנקציות, צילום: הבית הלבן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה על סגירת משרדי אש"ף בוושינגטון, במחאה על סירוב הפלסטינים לשוב לשולחן המשא ומתן עם ישראל: "ארצות הברית ממשיכה להאמין במו"מ ישיר בין ישראל לפלסטינים וזו הדרך היחידה להתקדם".

היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון אמר כי מדובר בחלק משורת צעדים מול מדינות שונות המאיימים לתבוע את ארצות הברית בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

הפלסטינים פנו לבית הדין הפלילי בהאג, וישראל היא בת ברית קרובה של ארצות הברית: "אנחנו נעמוד לנצח לצד בעלת בריתנו ישראל".

בישראל בירכו: "פניית הפלסטינים לבית הדין הבינלאומי והסרבנות לשאת ולתת עם ישראל וארצות הברית אינם הדרך לקדם שלום, וטוב שוושינגטון נוקטת עמדה ברורה בנושא זה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההחלטה, "ארה"ב קיבלה את ההחלטה הנכונה באשר לנציגות אש"ף בוושינגטון. ישראל תומכת בפעולות האמריקניות שנועדו להבהיר לפלסטינים שהסירוב למו"מ והנסיונות לתקוף את ישראל בפורומים בינ"ל לא יקדמו את השלום".

ברשות הפלסטינית גינו את ההחלטה. חבר המועצה המחוקקת סאיב עריקאת אמר כי "זכויותיו של העם הפלסטיני אינן למכירה, לא ניכנע לאיומי האמריקנים ולבירונותם. אנו קוראים לבית הדין בהאג לפתוח בחקירה מיידית של פשעי ישראל".

השארת תגובה