חדשות 2 סירבו להקריא תגובת הבעלים של ערוץ 20

מיכאל מירילשווילי. צילום: מנדי הכטמן
מיכאל מירילשווילי. צילום: מנדי הכטמן
חברת החדשות, הנמצאת בבעלות משותפת של ערוצים 12 ו-13, סרבה הערב להקריא תגובה לכתבה שפרסמה נגד הבעלים של ערוץ 20, איש העסקים יצחק מירילשוילי. בצעד יוצא דופן, מנחת התכנית, דוריה למפל, אמרה בשידור כי התגובה שהועברה ״איננה עניינית״ ולכן לא תוקרא.
יצויין כי כתבתו של הכתב יוסי מזרחי שניסתה להציג את מירילשוילי באור שלילי, על רקע תרומה שלו להקמה של בית ספר בכפר הירוק, מתפרסמת בימים בהם מתנהל מאבק בין הבעלים של חברת החדשות לבין ערוץ 20 על שיטת מדידת הרייטינג בישראל, מאבק שהוביל לפרישתו של ערוץ 20 מוועדת המדרוג, אשר גררה אף ערוצים נוספים מחוץ לוועדה.

בשבוע שעבר התכנסה ועדת המדרוג לדון בהמשך ההתקשרות המכרזית, אלא ששם התגלה כי למעט ערוצים 12,  13 ו-14, יתר הגופים לא מעונינים להמשיך למדוד את הרייטינג בשיטה הקיימת. במהלך הדיון בוועדה נציגים של רשת וקשת אף תקפו בחריפות את עורכת הדין המייצגת את ערוץ 20 וכינו אותה בשמות גנאי.
להלן התגובה המלאה שנמסרה לחדשות בשם נתנאל סימן טוב, נציגו של מירילשוילי לערוץ 20 ואשר, כאמור, לא הוקראה לבסוף:
״כך עובדת השיטה: לפני כשנה, ערוץ 20 ניהל מאבק משפטי מול חברת החדשות על מכרז ערוץ הכנסת. התוצאה הייתה: "כתבת תחקיר" ארוכה על נציג הבעלים של ערוץ 20. בשבועות האחרונים מנהל ערוץ 20 מאבק רגולטורי לשינוי שיטת מדידת הרייטניג מול רשת וקשת. והתוצאה שוב, כמה מפתיע, "כתבת תחקיר" כנגד הבעלים ונציגו. אז יש לנו חדשות לחברת החדשות, השיטה הזו לא תעבוד. תם עידן השליטה שלכם בשוק הדעות. במדינה דמוקרטית – העם יצביע בשלט״.
2 תגובות
  1. מושחתים, עוד תשמעו עליהם הרבה.

  2. התגובה באמת הייתה לא עניינית ומלאת גידופים ושקרים, אתם בוחרים להציג את זה איך שבא לכם, סבבה.. רק תזכרו שבקרוב כל השחיתויות של מירילשוילי יחשפו.

השארת תגובה