המאבק על התמונה: "העדפתי הורים כאובים"

מקור לגאווה או דוגמה למחדלים? כשמדובר בפתית שנת לימודים בתקופת בחירות, לכל אחד יש תשובה שונה • בכר גאה, נרגש ומחויך, צביקה ברוט מותח ביקורת ומציג תמונה מביכה ואורי בוסקילה חוזר לבית הספר של ילדותו

שנת לימודים
שנת לימודים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פתיחת שנת הלימודים היא ם הזמן הטוב ביותר של פוליטיקאים, נציגים ואישי ציבור, להפגין נוכחות, לחייך ולהצטלם ולגרוף אהדה. כשמדובר בתקופת בחירות, הדבר מתעצם שבעתיים, ואין מי שלא ייקח חלק באירועי הפתיחה, בתמונות, בפוסטים מרגשים ובאיחולים מלבבים.
ראש העיר יוסי בכר פתח את שנת הלימודים בסיור במוסדות החינוך העירוניים, כשהוא מעלה זיכרונות מימי ילדותו ומזריק שמחה וגאווה בילדים, במחנכים ובהורים. "כל אחד זוכר את פתיחת שנת הלימודים הראשונה שלו ואת האור בעיני הוריו כשראו אותו הולך ביום הראשון ללימודים, במבט של גאווה עם נצנוץ של דאגה. ואני, בתור ילד, לא הבנתי על מה הסיפור… עכשיו – אני בהחלט מבין. לראות את הילדים שלך גדלים לך מול העיניים במהירות היום יומית של החיים, מעורר בך אושר פנימי שאין הבעה מילולית שתוכל לתאר אותו במלואו", כתב בכר.
ראש העיר הוסיף ואיחל: "אז לכם הורים יקרים וגאים, מאחל שתמשיכו להרעיף על ילדיכם אהבה, שתמשיכו לתת ולתמוך עד אין קץ, ושתיהנו כל חייכם מנצנוץ החיוך של ילדכם. ולכם תלמידים יקרים, שחלקכם רק מתחילים וחלקכם כמעט ומסיימים, אני מאחל שבכל צעד בתהליך תהיו מאושרים, וזכרו – ידע הוא כוח! לאנשי החינוך היקרים אשר עושים חיל! שנה נהדרת לסייעות, למורות, לגננות, למנהלות ולכל המזכירות ואנשי הצוות אשר עוסקים במלאכת החינוך: זכרו כי כל ילד הוא עולם ומלואו ותפקידינו לגלות את חזקותיו ולמנפן להנאה ולהישגים: "חנוך לנער עלפי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה".

בניגוד למצג החגיגי של העירייה, ביקש המתמודד צביקה ברוט להפנות אלומת אור לבעיות שלטעמו יש במערכת החינוך העירונית, תוך שהוא מבטיח לשפר את הדברים במידה וייבחר. "הנהלת העיריה יצאה היום להצטלם עם תלמידים חמודים שעלו לכיתה א', כדי להראות איך שנת הלימודים נפתחה כסדרה. הם באמת חמודים, הילדים. גם אני אוהב להצטלם איתם. הבעיה היא, ששנת הלימודים בבת-ים ממש לא נפתחה כסדרה. לכן אני העדפתי היום להסתובב עם הורים כואבים, שמרגישים חסרי אונים מול אטימות וביורוקרטיה מיותרת", כתב ברוט.

לדבריו, "בכמה מקרים, הורים לילדי גנים קיבלו הודעה ברגע האחרון שהעירייה לא הספיקה להכין את גן הילדים שלהם בזמן. כידוע ה-1 לספטמבר לא מגיע בהפתעה, אבל בכל זאת מישהו נרדם בשמירה. בתגובה הילדים הועברו למתקנים שספק אם הם ראויים אפילו לשהות של אנשים בוגרים שעות ארוכות ביום". בהמשך עדכן כי "בעקבות מחאת ההורים מצאו בהנהלת העיר מקום זמני אחר, ראוי יותר, לאחד הגנים".

ברוט המשיך ומנה: "במקרים אחרים הורים נאלצים לנסוע בכל רחבי העיר לפזר או לאסוף את הילדים בגלל בעיות בשיבוץ, או להסיע את הילדים לבית הספר כי הנהלת העיר לא פתרה להם בעיות הקשורות להסעות. במקרים בהם יכולתי, סייעתי להורים הללו וכך אעשה בימים הקרובים. אבל בעיקר הבטחתי להם שפתיחת שנת הלימודים הבאה כבר תראה אחרת לגמרי. זה לא עניין של כסף. זה לא בגלל תקציבים. זה רק עניין של אכפתיות, של רוח מפקד חדשה, ושל סדר עדיפויות נכון יותר. כשהנהלת העיר תציב לנגד עיניה רק את האינטרס של התושבים, ולא את בעלי האינטרסים, העיר תראה אחרת".

אורי בוסקילה, חבר המעוצה המתמודד לראשות העיר, הסתפק בפוסט מינימאלי בו הוא נצפה פותח שנה בבית הספר 'תחכמוני', בו למד בעצמו כילד. "התרגשתי מאוד לפתוח את הבוקר המיוחד הזה עם הילדים המתוקים של בית הספר 'תחכמוני', שגם אני למדתי בו, חוזרים לבית הספר ומתחילים את השנה החדשה. מאחל לכל התלמידות והתלמידים למורות, למורים ולכל הצוות החינוכי, שנת לימודים פורייה ומוצלחת", כתב בוסקילה.

השארת תגובה