פותחים שנה חדשה ויפה: טיפים לחידוש הבית בקלות ובתקציב נמוך

מעצבת פנים: דנה שקד | צילום: תומר רובנס
מעצבת פנים: דנה שקד | צילום: תומר רובנס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כל זמן הוא זמן מצוין לחידוש ועיצוב הבית. תקופת החגים מביאה איתה התחלות חדשות, ריח של שנה חדשה, והזדמנות מצוינת להוציא מהבית פריטים מיותרים. אתם יכולים לעצב ולשדרג את הבית בקלות ובתקציב נמוך, עם קצת השראה וכמה כלים וטיפים מקצועיים של מומחי 'טמבור':

  • ראשית חפשו השראה ובדקו אלו צבעים מתאימים לחדרים השונים אצלכם בבית. התחילו מעיון במניפת הצבעים של טמבור, בעזרתה תוכלו לשחק עם הצבעים הראשיים והגוונים השונים, ולהחליט על הגוונים שמתאימים לבית שלכם. אם אתם לא מתכננים לצבוע או להחליף את הרהיטים, אלא רק את הקירות, התאימו את הגוונים החדשים שאתם בוחרים לריהוט הקיים.
    אחרי שבחרתם צבע אחד או מספר גוונים מתוך המניפה, נסו ליצור שילוב צבעים וגוונים שמתאימים זה לזה ויכולים ליצור מראה הרמוני בחלל הבית.
  • אם מצבו הפיזי של הבית שלכם טוב, אין צורך בצביעה כוללת או החלפה של כל הרהיטים בבית. מספיק שתבצעו מספר שינויים קטנים באזורים מרכזיים בבית, ומראה הבית ישתדרג מידית. רצוי למקד את השינוי באזורים הציבוריים, בהם אתם שוהים רוב הזמן, כמו הסלון, הכניסה לבית (בחוץ ובפנים) והמטבח. צביעת קירות מחדש תיצור כמובן שינוי מידי, אבל גם אם לא תצבעו את כל הקירות, אלא תסתמכו על הגוונים הקיימים ותוסיפו להם אלמנטים נוספים, תעניקו לבית מראה חדש. אפשר להשתמש בצבעי אפקטים של טמבור, שמתאימים לצבע הבסיסי של הקיר ויוצרים טקסטורות שונות, אפשר להשתמש בשבלונות כדי ליצור עיטורים עדינים על הקירות, ואפשר גם לשחק עם משטחים גיאומטרים על הקירות, כדי ליצור אזור מעניין במיוחד, שבבסיסו הצבע המקורי של הקיר.
  • אחת הדרכים המומלצות לחלוקת מינוני הצבע בחדר היא באמצעות בחירת קיר אחד דומיננטי. מטרת השימוש בקיר דומיננטי היא לשבור את תבנית החדר, לייצר תחושת עומק ופרופורציה ולהכניס עניין בחלל. כדי ליצור קיר כזה, בחרו בקיר בעל משמעות בחדר, כמו הקיר עליו נשענת הספה בסלון והעניקו לו טיפול שונה, בין אם באמצעות הדבקת טפט או צביעה בצבע שונה משאר קירות החדר, צביעה באפקט מסוים או בטקסטורה ייחודית.
  • אפילו אם החללים בבית שלכם קטנים, אין צורך לשבור קירות, כדי ליצור בבית אווירה מזמינה ונעימה. בעזרת שימוש בצבע ואקססוריז נכונים, אפשר ליצור אשליה של בית מרווח וגדול. שימוש בגוונים בהירים לקיר יעניק אשליה כזאת, כמו גם גוון קיר שדומה לגוון הרצפה. צבעו גם את התקרה באותו גוון, כדי ליצור מראה של קיר גבוה יותר. שימוש בפריטים משלימים, כמו מראות ווילונות גבוהים ורחבים, יעזור גם הוא ליצור אשליה של מרחב בעיצוב הבית.
  •  יש לכם גינה או מרפסת? אל תשכחו אותה בתהליך חידוש הבית. מזג האוויר הישראלי מאפשר לבלות ימים ארוכים מחוץ לבית, ואם הגינה שלכם תהיה מזמינה במיוחד, יהיה לכם הרבה יותר כיף לשתות שם את הקפה של הבוקר. כדי לשדרג את מראה החוץ, צבעו את ריהוט הגינה שלכם וטפלו בו כדי לשמור עליו לאורך זמן. אם מדובר ברהיטי מתכת, השתמשו בצבעי המרטון של טמבור – צבעים קלים ליישום, שמקצרים משמעותית את תהליך ההכנה לפני צביעת מתכת וניתנים ליישום ישירות על החלודה. הצבעים מותאמים במיוחד לתנאי האקלים הישראלי ומגיעים בגימורים שונים – מראה רקוע, חלק או מחוספס בנצנוץ עדין.
השארת תגובה