מסכמים שנה // ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי

מלכיאלי צילום קובי הר צבי
מלכיאלי צילום קובי הר צבי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הסכנה הטמונה בהיעדר ערבות הדדית

נוהג שבעולם הוא כי בסיומה של שנה, עוצרים לרגע, רגע של חשבון נפש. האם הגענו ליעדים, או אולי לא הגענו אך בכל אופן הייתה התקדמות כלשהי, ואולי חלילה הלכנו לאחור.

תיכף אני מסיים את השנה החמישית שלי כשליח ציבור, תחילה כחבר הנהלת העיר בי-ם, בהמשך בכנסת ישראל.

כשהגעתי לנקודת חשבון הנפש האישית שלי, עלו וירדו במוחי מחשבות בכמה כיוונים, אך בחרתי לשתף אתכם בתובנה אחת שהתחדדה והתחזקה אצלי דווקא בשנה הזו שחלפה לה כעת.

בעבר שמענו קולות בקצה המחנה אשר אמרו את הדבר הבא "במידה כי כך וכך לא ייעשה אני לא מצביע להם", פעמים שהביקורת הייתה מוצדקת ופעמים שפחות.

נדמה כי בשנה החולפת אותם איומים הפכו לנחלת הכלל ונצרת האיומים פורצת ומשתחררת במגוון נושאים אשר אין בינם לבין כוחנו כנבחרי הציבור כהוא זה.

אני מזמין את כל החכמים והמאיימים לבוא יום אחד להתלוות ליום עבודה אחד של נבחרי הציבור.

מתוך אלפי חוקים, תקנות וסעיפים שנמצאים על שולחנו של המחוקק במדינת ישראל, אין אחד כזה שעובר ללא עינם הפקוחה של הנציגות החרדית, ואם יש צורך(ולצערנו לא מעט פעמים אכן יש צורך…) הרי שישנם מאבקים ללא פשרות.

למשל בנושא הדת, אין דבר כזה "המחנה הלאומי", יש רק את נציגי הציבור החרדי הכפופים לגדולי ישראל, אשר הם ורק הם נושאים בנטל. אין שום גדר כזה או אחר הנועד לשמר את צביונה היהודי של המדינה אשר קורה מאליו.

הציבור החרדי והכללי נוטים לשמוע רק על הנושאים שהתקשורת מציפה כמו הגיוס, מתווה הכותל, עבודות הרכבת בשבת, אך האמת היא שאין זה אפילו קצה הקרחון.

אצל נבחר ציבור חרדי אין פגרה, אין סוף זמן. כן יש עבודה מסביב לשעון, בשעות לא שעות, פעמים תוך הפקרת החיים האישיים.

לצערי, נקודה זו כהתה במהלך השנה החולפת.

העבודה התמידית למען כלל הציבור מתגמדת לאיזה אינטרס צר או ספק ניצחון קטן ורגעי ומיד יוצא אקדח האיומים. אותו אקדח אשר מאיים עלינו כציבור אחד, וגם על כל אחד ואחד מאיתנו.

מי ייתן ונזכה כולנו בשנה הבאה עלינו לטובה להבין ולהשכיל את חשיבותו של ציבור מאוחד ומלוכד ומעל ראשנו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א.

שנה טובה ומבורכת לכל בית ישראל, אמן.

השארת תגובה