מסכמים שנה // יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ הרב יואב בן צור

יואב בן צור
יואב בן צור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הכל בזכות לומדי התורה

ממשלת ישראל מחויבת להוקיר את לומדי התורה, רק בזכותם היא עדיין קיימת.

אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי, אבל לא רק שמים וארץ. קיבוץ הגלויות, עם אחד, תורה אחת, מורשת ותרבות יהודית אחת, ארץ אחת, הכמיהה לירושלים הבנויה, וכל זאת אחרי אלפי שנות גלות בכל קצוות תבל, במרוקו, תימן, פולין והונגריה, אירן, צרפת, ותוניסיה, כל אלו בזכות לומדי התורה ועמליה, אלו שממיתים עצמם באוהלה של תורה.

בלי לומדי התורה שבכל דור ודור, בלי עמלי התורה, מעתיקי השמועה, מה הסיכוי שכל הפלא הזה היה מתרחש. בלעדיהם, חלילה התורה הייתה משתכחת, הארץ נזנחת וירושלים שוממה ושועלים מהלכים בה.

אבל בקדנציה הנוכחית בכלל ובשנה הנוכחית בפרט, העיסוק בלומדי התורה החזיק גם את הקואליציה, את הממשלה החברתית ביותר שהייתה בשנים האחרונות המונה הישגים מרשימים כגון: העלאת שכר המינימום, הפחתת מחירי המים והתחבורה הציבורית, רפורמת העסקים, הנחות בארנונה, העלאת קצבת הנכים ועוד שורה ארוכה מאוד של הישגים חברתיים שנועדו לעזור ולסייע לשכבות המוחלשות בחברה. אתם בטח שואלים את עצמכם מה לבני תורה ולקואליציה, הכיצד בני התורה קשורים ליציבות השלטונית?

זה לא סוד שהסיעות החרדיות בכלל ויו"ר תנועת ש"ס בפרט הרב אריה דרעי, עשו הכל בכדי לשמר את הקואליציה הנוכחית, גם בימים שכל הפרשנים והלבלרים מגידי העתידות ויודעי העיתים, צפו את קיצה של הממשלה הנוכחית, פעם בגלל חוק הגיוס ופעם בגלל חוק המרכולים וחוק הלאום וחוק ההסדרה.

הרב אריה דרעי בהוראת מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה ובראשם הכהן הגדול מרן ראש הישיבה שליט"א פעל לשמר לתחזק ולבצר את יציבותה של הקואליציה, והכל בכדי לשמר את פך השמן הטהור את עולם התורה, לבצר בחוק את מעמדם של בני התורה, את הצורך ואת הנחיצות שקול התורה יישמע בערי יהודה ובחוצות ירושלים.

בחלון ההזדמנויות שנוצר, לאור ההארכה שנתן בג"ץ, הממשלה מחויבת לעבור לשלב המעשים, להוקיר את בחורי הישיבות, המתייגעים בלימוד תורה ועמלים על שימור צביונה היהודי של ישראל. זו העת האחרונה לאמץ את גישתם של קברניטי המדינה שהאמינו וידעו כי כוחה של התורה להגן עלינו מהמבקשים לכלותינו, לקבץ פזורינו, ולהנחיל לנו את הארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה מראשית שנה ועד אחרית שנה.

השארת תגובה