הונאה בהיקף של מעל מיליון דולר

המשטרה עצרה שלושה חשודים מחברת 'אירופנים', בחשד להונאה חמורה במכירת כרטיסי טיסה לראש השנה באומן

אתר האינטרנט של אירו פנים
אתר האינטרנט של אירו פנים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המשטרה עצרה שלושה מבעלי חברת 'אירופנים', בחשד שהונו אלפי לקוחות באמצעות מכירת כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה בראש השנה בהיקף של מעל מיליון דולר, וביטלו את העסקאות מעט לפני מועד הטיסה.

ראשיתה של חקירת המשטרה נפתחה עם קבלתן של שתי תלונות מאזרחים, לפיהן רכשו כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה לרגל חג ראש השנה מחברת נסיעות בשם 'אירופנים' בכ–635 דולר לכל כרטיס. כיום לפני מועד הטיסה, החברה הודיעה ללקוחותיה כי אין ביכולתה למלא את חלקה בעסקה והכרטיסים בוטלו.

חוקרי המשטרה שפתחו מיד בחקירה מאומצת, הבינו כי על פי החשד מדובר בהיקף הונאה רחב מאוד ממנו נפגעו יותר מ-2,000 אנשים, מרביתם ככל הנראה מהציבור החרדי \ דתי.

עם התקדמות החקירה, עצרו חוקרי המשטרה ביום ראשון שני חשודים עיקריים בני 29, מביתר עלית ובית שמש, הבעלים של חברת 'אירופנים' והם הובאו לחקירה במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

מחקירת המשטרה עולה החשד, כי החשודים ערכו חוזה התקשרות עם אדם השוהה בחו"ל ומיצג חברת תעופה המפעילה טיסות בין ישראל לאוקראינה, וממנו הזמינו מעל 2,000 כרטיסי טיסה בשווי של מעל 1,300,000 דולר.

עוד עלה החשד, כי החשודים קשרו קשר עם חשוד נוסף בן 29, מגבעתיים שנעצר אף הוא בנתב"ג בעת שניסה להימלט מהארץ, והוא טען כי הוא מבקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה ע"י כך שהחשודים מבעלי חברת אירופנים יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות, יעביר הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל.

על פי חשד חוקרי המשטרה, כלל הכסף שהצטבר בידי 3 החשודים ממכירת הכרטיסים, לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, ועפ"י החשד מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.

כיום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף, הודיעו בעלי החברה לקהל לקוחותיה שרכשו כרטיסי הטיסה, כי אין ביכולתם למלא חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים, ובכך על פי ההערכה במשטרה גרמו לנזק כספי בהיקף רחב לאלפי הלקוחות, שחלקם ככל הנראה נאלצו לרכוש כרטיסים חדשים מחברות אחרות על מנת לטוס לאומן.

אמש, בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרם של החשודים עד ליום חמישי השבוע.

משטרת ישראל פונה לציבור שרכש כרטיסי טיסה מחברה זו ו\או נפגע מדפוס פעולה זהה, להגיע בהקדם לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה.

חוקרי המשטרה שהבינו מיד עם קבלתן של התלונות כי מדובר עפ"י החשד בעוקץ והונאה של החשודים שניצלו תמימותם של אלפי לקוחות שביקשו לטוס לאומן שבאוקראינה, פעלו והגיעו תוך זמן קצר לזהותם של החשודים העיקריים ולמעצרם על מנת להביאם לדין בגין מעשיהם.

השארת תגובה