שברו את השוק: חב"ד ומוצרי 'בית הספר'

בחב"ד מצאו פתרון: יריד מסובסד שמתנייד בקהילות חב"ד ברחבי הארץ – מהצפון ועד המרכז, ובו נמכר מגוון עצום של ציוד – וגם: מודל החסד של החסידים בצפת שחסך עשרות אלפי שקלים

מוצרי בית ספר
מוצרי בית ספר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המחירים הגבוהים של הציוד לבתי הספר הורגשו היטב בכיסיהם של ההורים, בפרט אלה בעלי משפחות ברוכות ילדים. בשנים האחרונות המחירים האמירו, וכך, משפחות רבות מוציאות מכיסם אלפי שקלים לפני פתיחת שנת הלימודים, בריצות אחר קניית ספרים וציוד מכשירי כתיבה.

בחסידות חב"ד מצאו פתרון כלכלי משתלם: יריד מסובסד שמסתובב בריכוזי חב"ד בכל רחבי הארץ במהלך ימי החופש הגדול.

היריד איפשר לאלפי משפחות מחב"ד (ולא רק) לרכוש את ציוד מכשירי הכתיבה בעלות מסובסדת. במשך שבועיים ימים שלפני פתיחת שנה הלימודים, נדד היריד בקהילות חב"ד מהצפון ועד המרכז. בסך הכול התקיים היריד בתשעה יעדים.

הכול נמכר ביריד: מחברות, קלסרים, יומנים, אוגדנים, עפרונות, עטים, כלי הנדסה ושאר הציוד הדרוש לבית הספר. השנה נרשם זינוק של עשרים אחוז במכירות היריד.

היריד אומנם מסובסד, אבל המוצרים איכותיים. "אנחנו עורכים סקר מיוחד בטרם רכישת כל מוצר, כדי לתת לתלמידים מוצר איכותי", אומר אחד מאנשי היריד המופעל כבר שנים על ידי ארגון החסד החב"די 'כולל חב"ד' שייסד כ"ק אדמו"ר הזקן מייסד חסידות חב"ד. "אנחנו שמים דגש כפול ביריד: גם מוצרים מוזלים, גם מוצרים איכותיים.

"רואים הורים שחוזרים שנה אחר שנה, מה שמלמד על הצלחת היריד. קיבלנו תגובות רבות, בהם כאלה שסיפרו שמוצרים שרוכשים כאן בשבעה שקלים, במקומות אחרים – שחלקם מציגים את עצמם כמוזלים – עולים פי שתיים".

בקהילת חב"ד בצפת מצאו פתרון נוסף: כל משפחה שיתפה בספרים ובציוד שיש ברשותה ושכבר אינו בשימוש – וכך הועבר הציוד מהאחד לשני, בסך מצטבר של אלפי פריטים וחיסכון כולל של עשרות אלפי שקלים. הרב יורם מעודה מכולל חב"ד בצפת שהפעיל את המיזם, איפשר למשפחות להשאיר במשרדו את הציוד, ובכך להקל על ההורים.

השארת תגובה