ערב הצדעה והוקרה לזמר ישראל פרנס

ערב הצדעה לישראל פרנס, צילם גידי לויתן
ערב הצדעה לישראל פרנס, צילם גידי לויתן

ערב הוקרה לכבודו של תושב העיר, ישראל פרנס לרגל 30 שנות שירה ושמחה התקיים ביום רביעי בהיכל התרבות בפתח תקוה בהשתתפות ראש העיר אציק ברוורמן מ"מ איציק דעי .

האירוע נערך והופק על ידי האגף לתרבות יהודית בניהולו של שמואל זלצר. את ברכת העיריה הביא משה פלדמר ,ראש האגף ,אשר ציין בדבריו כי "ישראל פרנס הוא זמר שכולם מוקירים והוא מהווה גאווה גדולה לעיר פתח תקווה ולכן החלטנו לקיים לכבודו את הערב הזה".

פרנס גדל בתל אביב בן להורים ניצולי שואה וינק את הניגונים מה"שטייבלך" של חצרות החסידים של תל אביב. הוא למד בישיבת שעלבים התגייס לצבא והחזן אריה בראון צרף אותו ללהקת הרבנות הצבאית .

בשירותו בצה"ל שימש גם כחזן צבאי והיה מתחזן לצידו של הרב שלמה גורן בבית הכנסת "קוממיות" בתל אביב

בערב שנערך לכבודו השמיעו בכירי הזמרים והחזנים ממיטב קטעי השירה והחזנות כל אחד בתורו השמיעו סיפורים בשבחו של פרנס. בין האומנים :אחיה רובין, צבי גרינהויז, שלמה גליק, צודיק גרינולד ,,דוד אולמן, ישראל רנד,

אודי אולמן ,אברימי רוט, בני שכטר, ליפא גלנץ ודניאל דהאן. כל אחד השמיע קטעי תפילה וניגון וסיפרו על הקשר שלהם עם ישראל פרנס הניגונים היו מקטעי תפילה, שירים באידיש , שירי שלמה קרליבך ושירים ישנים וחדשים.

הזמר והמלחין ישי לפידות שר את השיר תפילת הילדה וסיפר לקהל: "ישראל פרנס הוא הדמות הגדולה בעריכת הטישים בארץ ובחו"ל הוא מגיע לכל מקום מדבר עם כלם בגובה העינים אין לו אגו והיום באנו כלם לומר לך תודה".

בערב הוצגה מצגת על חייו של פרנס בימי ילדותו ועל תקופת היותו חזן בבית מדרשו של הרב שלמה גורן.

הזמר מנדי גרופי ברך את פרנס ואמר :כמה סימלי שהערב לכבודו נערך בחי' אלול יום הולדתם של רבני חבד". ג'רופי כמובן שר מניגוני חבד הידועים.

אורח הכבוד של הערב היה הרב מיכה הלוי הרב הראשי לפתח תקווה , שבימים אלה שרוי "במסע המושבה" , הוא בא לברך ולהוקיר את פרנס. "אני מכיר את ישראל 25 שנה בהיותו איש של תורה בשמחת תורה יחד עם הרב גורן ישראל שימח ומשמח תמיד את עם ישראל מי שמצליח להרקיד תורה מי שמשמח את הבריות משמח את המקום".

גולת הכותרת של הערב הייתה כאשר ארבעת ילדיו עלו על הבמה וברכו בהתרגשות רבה את אביהם "שירתך אבא זו שליחות זכינו לגדול בתוך הצלילים והניגונים שירתך היא תפילה אמיתית".

בסיום הערב עלה פרנס על הבמה ושר יחד עם בנו חי מחרוזת ניגונים ובתוכם השיר "לנער הזה התפללתי" שרגשו את כל הקהל הרב שמילא את האולם.

את הערב הנחה בחן בדברי קישור ושירה שלומי גולדברג.

השארת תגובה