מתן דיל הציג את הסיעה הגדולה ביותר

פגרת בחירות: ישיבת מועצת העיר האחרונה לקדנציה זו ננעלה ביום ראשון, תוך הזדהות חברי המועצה בדבר השתייכותם המפלגתית לקראת הבחירות שיתקיימו בכ"א חשוון תשע"ט

מתן דיל
מתן דיל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום ראשון האחרון התכנסה מליאת מועצת העיר לישיבתה האחרונה עד לאחר הבחירות המוניציפליות שיתקיימו בכ"א חשוון.

לפי התקנון הרי שבפרק זמן של עד 60 יום לפני הבחירות על כלל חברי המועצה המכהנים להצהיר אודות המסגרת הפוליטית לה הם משתייכים ועל המסגרת הפוליטית באמצעותה הם מתכוונים להתמודד בבחירות הקרובות כאשר בין היתר משליך הדבר על גובה המימון שמקבלות המפלגות הקיימות בהתאם למספר הנציגים במועצת העיר, יצוין כי חבר מועצה שלא מתכוון לשוב ולהתמודד בבחירות הבאות, הרי שתקציב הבחירות שלו עובר ישירות למפלגה.

כאמור בישיבה ביום א' הפכה סיעת 'רחובותי' בראשות חבר המועצה מתן דיל לסיעה הגדולה וזאת כאשר חברי המועצה אביב איטח שפרש מהליכוד ולבר המועצה אבאי זאודה ממפלגת "כיכר העיר" הודיעו כי הם חוברים לרשימתו של מתן דיל. בכך עלתה המפלגה משלושה לחמשה נציגים במועצת העיר.

הפתעה נוספת אם כי ככזו שאיננה בעלת משמעות נרשמה מכיוון מפלגת "יש עתיד" כאשר יו"ר הרשימה חבר המועצה הוותיק זוהר בלום הזדהה כיושב ראש רשימת "החינוך בראש" ואילו חברו לסיעה אבי קינד הזדהה כנציג מפלגת "יש עתיד".

חברת המועצה יעל בק ממרצ הצהירה כי טרם קיבלה החלטה האם להמשיך ולהתמודד לקראת הבחירות ואם כן באיזו פלטפורמה.

בשבועות האחרונים דווח על מגעים שניהלה בק על הצטרפות לסיעה החדשה אותה מנסה לגבש בימים אלו ראש העיר לשעבר יעקב סנדלר. מגעים שבסופו של דבר לא הבשילו.

יצוין כי חברת המועצה הד"ר מרה קנבל שהודיעה כי כי לא תתמודד בבחירות הקרובות, העבירה את תקציב הבחירות שלה למפלגה הקודמת שלה, הליכוד. כאן בחר ראש העיר להגיב בהומור והכריז, כי מח"ל זה "מלול חייב להיבחר".

יצוין, כי חברי המועצה הנוספים שהודיעו על החלטתם שלא להתמודד בבחירות הקרובות הם אמיר ירון (העבודה – לב), יערה ספיר (כיכר העיר), גלי אפל  (רחובותי). השלושה הצהירו בדבר העברת המנדט למפלגתם.

השארת תגובה