בבת ים, אריה דרעי רגוע

סיעת ש"ס בבת ים נמצאת עמוק בקמפיין בחירות ונראה שהמומנטום החיובי שצברה בזכות עשייתה, מעניקים לה תנופה משמעותית • ההישגים, האתגרים, החיבורים ודברי הרבנים

קמפיין ברנז
קמפיין ברנז
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד במספר ערים ברחבי הארץ נאלץ שר הפנים ויו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, לכתת את רגליו ולפתור בעיות פנימיות בין נציגים מקומיים, אנשי ציבור וקהילות, נדמה שדווקא בבת ים, יכול דרעי להיות רגוע. העיר שבעבר הייתה מפולגת ומשוסעת, מציגה חזות מאוחדת ושקטה. גם עם חילוקי דעות בשוליים, אין ספק שהמהפכה הגדולה שעשה מ"מ ראש העיר ויו"ר סיעת ש"ס בעיר רפאל ברנז, נותנת לו נקודות זכות רבות ברחוב הדתי והחרדי בעיר.

אם בעבר היו מצביעי ש"ס ממורמרים ומאוכזבים, כעת נרשם שינוי מגמה דרמטי ומחלחלת ההבנה כי 'יש מנהיג לבירה', המהפכה בעיצומה וברנז הוא האיש הנכון במקום הנכון.

בתנועה מציגים בגאווה שורת הישגים חסרי תקדים: ספריה תורנית, פרויקט חונכות, בית חם לנערים מתמודדים, פרויקט נוח"ם, שיפוץ החוף הנפרד, שיפוץ בכל מוסדות החינוך התורני, מבתי הספר ישועות יעקב, נתיבות רבקה והאיש משה, ועד לאורות התורה, בני ציון ובי"ס שובו, שכולם עברו שיפוץ במליוני שקלים, כולל התקנת מדשאות סינטטיים, הצללות ואבנים משתלבות.

לכל זה ניתן להוסיף את אירועי הקיץ, אירועי סוכות, אירועי פסח ואירועי חנוכה, שכבר מזמן מושכים אליהם ציבור רחב מכל הארץ. בנוסף, הדבר החשוב ביותר בו מוזכר ברנז לטובה, זאת העובדה כי מכשיר הטלפון שלו תמיד זמין והמשרד שלו פתוח בפני כל מי שזקוק לעזרה, מבלי לקבוע שום פגישה או תור.

בשבוע שעבר, התקיימה הילולה גדולה באולמי לבונה בעיר, בהשתתפות רבנים רבים מרחבי העיר, גבאי בתי כנסת וציבור רחב. הילולה שנערכה על ידי כולל אוהל אברהם בראשות הרב אברהם ישראל. באותה הילולה ניתן היה לראות עד כמה הרבנים בעיר מעריכים את העשייה.

ראשון הדוברים היה המרא דאתרא הגר"א בר שלום, שדיבר בשבחו של ברנז וסיפר איזה דברים מצליח הוא לעצור בעיר, דברים שאסור לפרסם "אם רק חלק ממה שר' רפאל ברנז עצר היו יוצאים לפועל, היה יכול להיות כאן אסון גדול ליהדות, רפי במסירות נפש ממש מסר נפשו כדי לעצור דברים, והכל בשקט".

לאחר שסיים המרא דאתרא את דבריו, הגיע תורו של חתן ההילולה, הרב אברהם ישראל, שאמר: "רב הנסתר על הגלוי, כמה שרפי סייע לנו בקהילה, בשיפוץ המקווה, באירועים, בחגים, בכולל. מעולם לא פניתי אליו והחזיר פני ריקם. אפילו ברמה האישית, שהייתה לי איזה בעיה בעירייה, הוא עמד על רגליו ובכל הכוח עזר לי באהבה ובחיוך. לא נראה אותו מגיע לבית הכנסת ומדבר על פוליטיקה, אבל יש לו זרועות ארוכות של עשיה, הוא מחזיק אצלנו בבית הכנסת את שיעורי התורה לילדים לשם שמים, הוא בן תורה אמיתי. בבחירות הקרובות כולנו חייבים לעשות הכל על מנת שכוחה של תנועת ש"ס בבת ים יעלה".

ברחוב התורני ידוע כי סביבו של רפאל ברנז ישנו קונצנזוס רבני, התמיכה בו היא מקיר לקיר, כשאפילו עשרות רבות של משפחות מקהילת אורות התורה בעיר לא חוששות להצהיר בגלוי על תמיכה בתנועת ש"ס.

ברנז עצמו אמר: "בעשיה הציבורית אין הוקוס פוקוס ואין קסמים, עבודה קשה מביאה תוצאות. אני אוהב את מה שאני עושה, אני תמיד אעזור למי שאפשר גם אם הוא לא תומך בי בבחירות, זה ממש לא משנה. השמחה הגדולה שלי היא אך ורק בגלל האחדות. שותפי לדרך יו"ר המועצה הדתית וחבר הנהלת העיר הרב יצחק אסקפה עושים עבודת קודש, ואני בטוח שהציבור יודע להעריך זאת".

השארת תגובה