דגל התורה ערכה 'ועידת השלום' באלעד

ברוב פאר נערך ביום דינר לטובת השלמת הקמת בניין קהילת "דגל התורה" • מי שהופקד על מסע ההתרמה היה ראש העיר ישראל פרוש, שמילא את התפקיד בהצלחה, כאשר לאחר שעה ארוכה של גיוס ושכנוע הראה גרף גיוס הכספים כי התוצאה הושגה

ועידת השלם 1
ועידת השלם 1

מאות מתפללי וידידי קהילת 'דגל התורה' ובראשם רב העיר הגרש"ז גרוסמן, רבנים ונציגי ציבור השתתפו ביום חמישי האחרון בועידת 'השלם' שנערכה ברוב פאר והדר באולמי 'קונקורד' בב"ב, כאשר הועידה עמדה בסימן 'השלם זה הבנין' במטרה להשלמת בניית בית הכנסת חניכי הישיבות 'דגל התורה'.

קהילת 'דגל התורה', המהווה מגדלור תורני ומרכזי בכל האזור העליון של מזרח העיר, החלה לפני כשנה וחצי בבניית מבנה קבע גדול ומכובד כיאה לכבודה של תורה. למרות היותה קהילה צעירה יחסית בעיר, המוני מתפללים ולומדים נמצאים במקום בכל שעות היממה ובהתאם לכך נוצר צורך גדול להרחיב את ביהכנ"ס.

לאחר ברכת רב הקהילה הגאון רבי טוביה בלוי גבאי ביהכנ"ס החלו בתכנון והקמת הבניין, כאשר לפני כחצי שנה כבר הסתיימה בניית השלד. המתפללים נדבו מהונם וגייסו תורמים ככל האפשר, אך למרות זאת לא השלימו את הסכום הנדרש שיאפשר את השלמת הקמת הבניין.

תחת הסיסמה 'הופכים חזון לארמון', יצאו בחודשים האחרונים גבאי ביהכנ"ס יחד עם מספר מתפללים למסע הסברה. תחילה החלו בפרויקט חדש של גיוס 'שותפים' מהמעגל הרחב של מתפללי ביהכנ"ס ובדרך זו למעלה ממאה שותפים הצטרפו ותרמו.

בעקבות הצלחה זו עלתה היוזמה לעריכת 'דינר' התרמה, במטרה למקסם את התרומות ולהגיע להשלמת הבניה. לאחר השקעה מרובה ובליווי אנשי מקצוע, תוך חשיבה על כל הפרטים התקיימה ביום חמישי האחרון ועידת 'השלם' בה השתתפו כל מתפללי וידידי הקהילה. במהלך הערב הוקרנה מצגת מרתקת ומושקעת, בה הוצגו תיעודים מרהיבים מהעבר, ההווה ועתיד.

ב'נאום הכבוד' התכבד הגאון רבי ישראל מאיר דרוק ראש ישיבת ראשון לציון, שבפתח דבריו הקריא את מכתב קודשו של מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי, אשר תמך ועודד את כל המסייעים והעוזרים להקמתו והשלמתו של מקום משכן לה' תוך שהוא מברך את כל המסייעים בכל מילי דמיטב.

במהלך הערב דבר אף רב הקהילה הגאון ר' טוביה בלוי, כשאת העאב הנחה בטוב טעם הרב אריה מונק מנכ"ל 'בית חם ומוותיקי הקהילה, כאשר במהלך הערב הושמעו קטעי שירה וזמרה ע"י מקהלת 'נרננה' בליווי בעל המנגן ר' מאיר גפני הי"ו ותזמורתו של רובי פוירשטיין.

כמו כן במהלך הערב נשאו דברים יו"ר סיעת דגל התורה בעיר אבי שטרן המלווה את הבניה שתיאר את התלאות והקשיים בתחילת הבניה בהם נתקל בתחילת תפקידו כיו"ר ועדת תכנון ובניה ע"י הועדה המחוזית במשרד הפנים ורק בזכות מסירות נפש עצומה של כל העוסקים בדבר והשתדלות רבה זכתה הקהילה להגיע לאפשרות הבניה והקצאה מכובדת לצורכי הקהילה.

בשלב זה כאשר השעה כבר התקרבה לשעות הלילה המאוחרות הוזמן ראש העיר ישראל פרוש, ליטול את המושכות ולנהל את מסע ההתרמה. ראש העיר המלווה את הקהילה כבר זמן רב בעזרה וסיוע רב פתח בדברי ברכה לבני הקהילה ובהודאה לה' על כך שמעז יצא מתוק -מתוך הקשיים זכתה הקהילה להקצאה רחבת ידיים וכן על כך שכאן בונה הקהילה את ביתו הפרטי, הרוחני והקהילתי של ילדיה, ההכרחי לא פחות ממזונם הגשמי. לאחר מכן פנה לכלל המשתתפים ודרבן לתרום על מנת להגיע ליעד הנכסף, כאשר במשך שעה ארוכה תיזז ובחן, כאשר תוך כדי נראו על גבי המסכים שעטפו את האולם –הסכומים הנאספים ע"י אגף המחשוב שהוקרן עד לסכום הסופי אליו שאפו להגיע ואז פרצו המשתתפים בריקוד ספונטני ועל כך שהנה אכן ה'חזון' הולך להפוך ל'ארמון'.

השארת תגובה