הרפתנים חושפים: מי 'מרוויח' מהחלב?

העלאת מחירי מוצרי החלב מוצדקת? כנראה שלא. הרפתנים מרוקנים מחסנית וחושפים את ספין מוצרי החלב

המחיר יישאר כמו שהוא? החלב המפוקח במדפי הסופר
המחיר יישאר כמו שהוא? החלב המפוקח במדפי הסופר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עד לרגע הזה חשבנו שמוצרי חלב מפוקחים נמכרים במחיר של הפסד, חשבנו שהיצרניות מעלות מחירים כי החלב הגולמי עלה ב 4% .  כדי לקרוא את הדוח הזה, תצטרכו להחזיק חזק.

הדוח המלא – במוסף הכלכלי ביזנס של 'קו עיתונות' – בגיליון ערב החג

סערת החלב הנוכחית החלה כאשר מחיר המטרה המשולם לרפתנים הועלה ב-4%, כתוצאה מכך עודכנו מחירי המוצרים המפוקחים ב-3.4%. רשתות השיווק והמחלבות מחו בקול גדול, ואף עתרו לבג"ץ – בטענה כי מחירי מוצריהן אמורים להתעדכן כלפי מעלה בעשרות אחוזים.

הנתונים שחושף מחקר תחשיבי מקיף, שגובש ע"י ועד הפעולה של הרפתנים ונאסף על סמך מידע גלוי הנמצא באתרי האינטרנט של מועצת החלב, מגלה כי מדובר בסך הכל בספין – שמטרתו הייתה להגדיל עוד יותר את רווחיהן של היצרניות ורשתות השיווק.

הספין השקרי, שמאשים את הרפתות המשפחתיות בעליית תשומות הייצור ובשחיקת רווחי המחלבות ורשתות השיווק – נחשף, כך לדברי עודד שהם  יו"ר ועד הפעולה של הרפתנים –

"העלאה של 4% במחיר המשולם לרפתנים אמורה להעלות את מחירי המוצרים המפוקחים ב-1.2% בלבד. ברור כעת לחלוטין כי העלאת מחירם של מוצרים אלה ב-3.4% משלשל לכיסן של רשתות השיווק והמחלבות כסף רב, והן למעשה כמעט ומשלשות את תוספת העלות למוצריהן – והכל תוך בכי ונהי – ועל חשבון כל תושבי מדינת ישראל".

השארת תגובה