כואב: בני הנוער החרדים מדווחים על תחושת רעב יותר מהחילוניים

מתנדבי חסדי נעמי אורזים ערכות חג לחלוקה לנזקקים
מתנדבי חסדי נעמי אורזים ערכות חג לחלוקה לנזקקים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כך עולה מהסקר של עמותת חסדי נעמי שנעשה בקרב מדגם מייצג של בני נוער באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS . מהסקר עולה שבקרב האוכלוסייה היהודית בני נוער חרדים מרגישים רעב במהלך יום הלימודים יותר מהחילוניים – 20%, לעומת בני הנוער החילוניים שם רק 17%.

עוד עולה מהסקר של חסדי נעמי שבקרב בני נוער החרדים דיווח על בקשת אוכל מחבר ללימודים בגלל תחושת רעב גם כן יותר בהשוואה למגזרים אחרים. (חרדים 26%, חילוניים 20%)

במוסף עולה מהסקר של חסדי נעמי שבקרב חרדים ודתיים יותר בני נוער מודים כי תחושת הרעב שלהם נובעת במידה גבוהה מאילוצים כלכליים של המשפחה. (44% חרדים, 40% דתיים, 38% חילוניים).

בחסדי נעמי מבקשים מהציבור להיכנס לאתר "גיוסים לקהילה" שם עלה קמפיין גיוס המונים של חסדי נעמי לקראת שנת הלימודים, ולסייע לרכוש ילקוטים, מוצרי כתיבה, מחברות ועוד לילדים ממשפחות נזקקות "תלמיד רעב הוא תלמיד מיואש" אומרים בחסדי נעמי " לא יכול להיות שהייאוש יכה בנשמות כה צעירות. לצערנו אנחנו מכירים את התופעה שמכניסה אוטומטית את התלמידים למעגל העוני עוד לפני שגילו את היכולות והפוטנציאל שלהם. גם אם מדובר בילד גאון הוא  לא יכול למצות עצמו והסיכוי שיפול למעגל העוני כמבוגר גבוהה מכך שנרוויח את גאונותו"

השארת תגובה