הצעת חוק: הטבות מס למיעוטים שישרתו בצה"ל

ההצעה מבקשת לקבוע כי בכל שנה ביום ראשון בשבוע של פרשת יתרו תקיים הכנסת יום חינוך ממלכתי מיוחד לבני ברית אחרים החיים במדינה

אורן חזן. צילום: פייסבוק.
אורן חזן. צילום: פייסבוק.
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת אורן חזן מהליכוד הגיש בימים האחרונים הצעת חוק להטסות ממס ליישובי מיעוטים שבניהם יתגייסו לצה"ל.

ההצעה מבקשת לקבוע כי בכל שנה, ביום הראשון לשבוע שבו תקרא פרשת יתרו (שמות. פרק י"ח א'- פרק כ', כ"ב.) תקיים הכנסת יום חינוך ממלכתי לבני ברית החיים ובמסגרתו יתקיימו דיונים במליאה בוועדות הכנסת השונות, במערכת החינוך ובמערכת הביטחון.

בנוסף לכך, הצעת החוק מבקשת להעניק הנחה במס ליישובי בני מיעוטים בהם שיעור הגיוס לצה"ל או לשירות הלאומי-אזרחי עומד על מעל ל-70 אחוזים בממוצע בשלוש השנים האחרונות כך שכלל תושבי ישוב יזכו להטבה במס בדומה, לישובים בעלי עדיפות לאומית.

ח"כ אורן חזן שהגיש את ההצעה אמר, כי "בימים אלה בהם הפילוג במדינת ישראל הולך וגדל ובעיקרו בגלל חוסר הבנה וערבות הדדית, חשבתי לנכון ביחד עם חברי מתנועת "אם תרצו" שהדבר הטוב ביותר לאיחוי הקרע הוא להוקיר בחקיקה את תרומתם של המיעוטים החיים בישראל ושותפים לבניינה ולהגנתה. מדינת ישראל היא מדינה יהודית בעלת רוב יהודי מובהק, כך היה וכך תמיד יהיה, אך לצד זאת אסור לנו לשכוח את המיעוטים שחיים בה ושילבו גורלם ביחד איתנו. זכרו כי "גרים הייתם בארץ לא לכם", כך נכתב במקורותינו . ציווי זה בא לידי ביטוי בשוויון שקיים במדינת ישראל, בהכרה ובהבנת האחר. חוק זה בא לחדד יתר על מידה את הזיכרון ההיסטורי של העם היהודי ואת הבנייה העתידית של החברה בישראל של מדינת היהודים."

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג, שתנועתו מובילה את שילוב בני המיעוטים בחברה הישראלית ועזרה בגיבוש הצעת החוק אמר כי "מדובר בחוק היסטורי מפני שהוא שואף לתרגם את ההוקרה כלפי המיעוטים הלוקחים חלק בבניין הארץ, לידי מעשה של ממש. אי אפשר לשרוד במזרח התיכון מבלי להעניק כבוד והוקרה אמיתיים לבני הברית שקשרו את גורלם בגורלך. דבר זה צריך לקרות לא רק בדיבורים אלא גם במעשים".

השארת תגובה