ח"כ שפיר קיבלה החלטה: "לא מתמודדת"

חברת הכנסת סתיו שפיר עשתה היום סוף לשמועות כשהבהירה כי לאחר מחשבה החליטה שלא להציג את מועמדותה לראשות עיריית תל אביב

עיריית תל אביב
עיריית תל אביב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת הכנסת סתיו שפיר מ'המחנה הציוני' עושה סוף לספקולציות ולשמועות ומבהירה, "החלטתי שלא להתמודד על ראשות עיריית תל אביב".

בהודעה ארוכה ומפורטת היא מציגה את מסכת הלבטים וההתלבטויות שהביאו אותה לשקול להיכנס להרפתקאה ואת הצעד לאחור שעשתה.

"הרבה מכם שאלו אותי בזמן האחרון אם אני רצה לראשות עיריית תל אביב".

"אז קודם כל, אני רוצה להגיד המון תודה לרבים רבים מכם שכבר הציעו לי את העזרה והתמיכה שלהם, והתנדבו לעזור לי להפוך לראשת העיר הראשונה של תל אביב יפו. ריגשתם ושימחתם אותי מאוד. המון תודה גם לכל אלן שדווקא ממש ביקשו ממני לא לרוץ – כי רוצים ומצפים שאני אמשיך להילחם איתכם ובשבילכם בזירה הארצית, בכנסת. אני מעריכה את זה, מאוד".

בהמשך מתייחסת שפיר לגופם של דברים ומבהירה, כי אכן "באמת שקלתי לרוץ. אני חושבת שהבחירות הקרובות הן הזדמנות נדירה להשלים את המהפכה שהתחלנו לפני שבע שנים ברחובות, כשצעדנו וצעקנו יחד "צדק חברתי", והמשכתי בכנסת, עם חקיקת חוק השכירות – החוק הראשון זה עשרות שנים שנועד להגן על שוכרי הדירות בישראל".

"אני לא בטוחה כמה מכם יודעים, אבל התקציב של עיריית תל אביב עומד על מעל שישה מיליארד – גדול מהרבה משרדי הממשלה. עם הכסף הזה אפשר לדאוג לשלל נושאים"

"אבל אני לא רצה!"

"אנחנו במצב חירום. עשרות מתנחלים תקפו השבוע שישה פעילי שמאל, בעטו בהם והיכו אותם עד שפונו באמבולנס לבית החולים. שלושה ישראלים הותקפו שלשום בחוף הים במקלות ובסכינים – רק כי הם ערבים. תושבי הנגב חיים בחרדת שריפות, שיגורים ואזעקות, כי אף אחד בממשלה הזו לא חושב שהגיע הזמן לקחת יוזמה ולהביא פתרון אמיתי וארוך-טווח לסכסוך בינינו לבין הפלסטינים. השבוע פורסם שמחירי הדירות עלו שוב, גם שיעורי האבטלה, ומוצרי המזון התייקרו, לקראת החגים".

"אנחנו במצב חירום. במקום מנהיגים מובילים אותנו עסקנים, במקום מדיניות יש קומבינות, במקום תקווה מוכרים לנו שקרים. כוחות פוליטיים חזקים וממומנים היטב מנסים להפוך את המדינה שלנו למדינת הלכה קיצונית, משיחית, הומופובית, שוביניסטית וגזענית".

"הם מנסים להחזיר אותנו בזמן, לחסל את הערכים שלנו ולכפות עלינו את האמונות החשוכות שלהם".

"זה לא יקרה. אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

"אני נשארת בכנסת, יחד עם חבריי השותפים למאבק, להילחם על החיים שלנו והעתיד שלנו, ועל הפנים של המדינה שלנו".

"אנחנו חייבים לעשות הכל – ועכשיו – כדי לדאוג שישראל תהיה המדינה הפתוחה, הליברלית, השוויונית, הדמוקרטית, המובילה, השפויה והמשגשגת שהיא יכולה להיות. שחלמנו שהיא תהיה. שהיא חייבת להיות".

"אני יודעת שההנהגה הפוליטית נראית לפעמים עייפה ומפוחדת, שכולנו מצפים ליותר. ובצדק. ואני גם יודעת שאתם רוצים לעשות את זה ביחד איתי. שאנחנו יכולים ליצור ביחד את הכוח שישנה את המציאות בישראל. זה התפקיד של הדור שלנו".

השארת תגובה