ועדת הכלכלה, איפה אתם ואיפה הייתם?

אומן - צילום אבי חן  - סוכנות הידיעות חדשות 24 (17)
אומן - צילום אבי חן - סוכנות הידיעות חדשות 24 (17)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך דיון בוועדת הכלכלה, "עלה החשש" עם דגש על "חשש" כי מחירי הכרטיסים לאומן מוקפצים לקראת ראש השנה והמחיר עולה בתיאום בין חברות התעופה מכ-300 דולר ל-1,000 דולר ויותר. בעקבות כך, בתחילת השבוע הודיעה הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, כי תפתח בחקירה על התנהלות הטיסות לאומן שבאוקראינה והחשש לתיאום מחירים בימים שלפני ראש השנה, בטיסות לציון רבי נחמן מברסלב.  "סברנו שיש מקום לבחינה מעמיקה יותר מצדנו". אז עד עכשיו הכרנו את הפרסומת על הכבל התת ימי, מעכשיו תזכרו את "הכבל של אומן".

אני, שפעמיים הייתי באומן (וחזרתי על אורות גבוהים) יש לי הרבה מה לומר על הארגון המקומי, הלוקה בחסר, על איך שילדים נמחצים לרגלי מבוגרים בתחנות האוטובוס, או על הרעיון של העזיבה את המשפחה בימים הנוראים, או מה רבי נחמן זצוק"ל היה אומר על הרעיון של לקנות לאישה יהלום ב-1000 דולא לקראת החג על כל עמלה בשנה האחרונה במקום לטוס, אבל לכל אדם אמונתו וצדקתו ולא אתערב בה חלילה.

אני חי כלכלה, חושב כלכלה ומדבר כלכלה, ולכן אמנע מלהרחיב על היתר. אני רק לא מבין 1: למה את הבדיקה שהחלה לעשות הממונה על ההגבלים העסקיים לא עשו לפני 10 שנים, עת הכתובת הייתה על הקיר?

לא מבין 2: מה בדיוק קרה לממונה על ההגבלים העסקיים בימים האחרונים שדווקא כעת החלה לבדוק את הקרטל הזה שנקרא "טיסות לאומן"? האם הבדיקה מגיעה לכאורה משיקולים זרים?

לא מבין 3: נניח שהממונה על ההגבלים העסקיים תאמר שהיא חוקרת את הנושא מזה מספר שנים כדי שיהיו לה סימוכין לחשדות, איפה הרבנים המכובדים של אותם חסידים שמגרדים את החיים שלהם כדי להשיג כרטיס טיסה לראש השנה? איפה אתם הרבנים של התלמידים שמסתובבים בשדה התעופה ומקבצים נדבות כדי להגיע ל-1000 דולר עבור טיסה לאומן? האם גם אתם חלק מהקרטל? מדוע אתם לא נלחמים בתופעה הכל כך יקרה הזו על גבם של החסידים?

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, אני חושב שזה המקום לומר לך תודה, תודה על זה שהערת את הממונה על ההגבלים העסקיים, תודה לרבנים שמאפשרים לעסקי התעופה "החרדיים" לעשוק את החסידים הנאמנים לתורת רבי נחמן ולקדושת הציון ותודה למערכת כל ישראל שמאפשרים לי לנער פרות קדושות.

תגובה אחת
  1. הגיע הזמן לכתבות שנוגעות בנקודה האמיתית ולא הולכות סחור סחור.
    הגיע הזמן שהרבנים יטילו וטו על המחירים ורק ככה זה יעבוד.
    כל הכבוד לכם.

השארת תגובה