"דברי טראמפ נועדו להציג את הפלסטינים כסרבני שלום"

שגריר ישראל לשעבר בארצות הברית, שבור כי דברי טראמפ על המחיר שישראל תצטרך לשלם נועד לאוזני העולם וזאת לקראת העצרת הכלכלית של האו"ם

קריקטורות ותמונות - העולם הערבי מגיב לטראמפ (26)
קריקטורות ותמונות - העולם הערבי מגיב לטראמפ (26)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שגריר ישראל לשעבר בארצות הברית דני איילון סבור, כי דברי הנשיא טראמפ על 'המחיר' אותו תצטרך ישראל לשלם לפלסטינים בעקבות העברת השגרירות הנו חלק ממהלך אסטרטגי שנועד להציג את הפלסטינים כסרבני שלום.

"הפלסטינים ממשיכים לתקוף והם לא מוכנים לשום פשרה. ההצהרה הזאת של טראמפ נותנת מנוף למצרים, סעודיה וירדן ללחוץ על אבו מאזן ולהציג אותו כסרבן שלום, אל מול נאום שמדבר על ויתורים כואבים לישראל", אמר איילון בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, הנשיא לא באמת מתכוון למה שהוא אומר בכל הקשור לסכסוך הישראלי פלסטיני וכי דבריו נועדו לאוזני העולם.

לדבריו, "טראמפ הוא אמנם בלתי צפוי. אך עיקר הטעם של עיתוי אמירת הדברים הוא הקרבה לעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק. הוא צריך להוכיח שהוא עשה משהו בנושא הפלסטיני, בפרט שמנהיגים באירופה מטרידים אותו כל הזמן בנושא זה. טראמפ עושה הכל כדי להוכיח שהוא פועל ככל יכולתו והפלסטינים תוקעים את המהלכים".

עוד אומר השגריר לשעבר כי בהתייחסו ל'מתווה המאה' של הנשיא, כי "המתווה של טראמפ אמנם לא פורסם עדיין, אבל על פי מה שכבר ידוע, לא תהיה בו חלוקת ירושלים וסוגיית הפליטים הפלסטיניים לא תוזכר בו כלל. מה שיהיה זה הצגה של גבולות ברי הגנה לישראל ודרישה להכרה פלסטינית בישראל כמדינה יהודית. הנשיא הזה הוא הכי ידידותי שהיה אי פעם לישראל ולכן אני מעריך שבירושלים אין דאגה מיוחדת מהדברים שלו".

השארת תגובה