שוקי ביטון העלים הכנסות של למעלה ממליון שקלים

בעליה של מסעדת 'שוקי הדייג' בטיילת בת ים חשוד בהעלמת מס בסכום של 1.2 מיליון ₪ בפרשה רחבת היקף של חשבוניות פיקטיביות ומזויפות

טיילת
טיילת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שוקי ביטון, איש עסקים מתחום המסעדנות ובעלים של מסעדה מוכרת בבת ים, נעצר בחשד למעורבות בפרשה רחבת היקף של העלמות מס בסכום של 1,200,000 ₪. בלב החקירה עומדת מסעדת 'שוקי הדייג' בטיילת שלחופי בת ים.

ביטון, תושב ראשון לציון ובעליה של חברת 'שוקילה פרוייקטים בע"מ', המפעילה את מסעדת 'שוקי הדייג', חשוד כי החל בשנת 2015 ועד לימים אלו ממש, קיזז בספרי החברה שבבעלותו, חשבוניות פיקטיביות/מזויפות בסכום של כ-1,200,000 שקלים.

מדובר בחקירה מסועפת שהפכה לגלויה לפני כחודש וחצי, שעניינה הפצה וקיזוז של חשבוניות מס פיקטיביות ומזויפות בהיקף של מאות מיליוני שקלים על שמן של חברות שונות בתחום הדלק ובתחומים שונים. החקירה מנוהלת ברשות המסים בשיתוף עם לה"ב 433, יחידת יאל"כ, (היחידה הארצית לפשיעה כלכלית).

בית משפט השלום בראשון לציון, נעתר לבקשת מחלקת החקירות מכס ומע"מ תל-אביב והמרכז ברשות המסים, החוקרת את הפרשה, לשחרר אותו בתנאים מגבילים. בדיון שהתקיים ב-9.8.18 ניתן צו איסור לפרסום שמו של החשוד.

עם הפיכת החקירה לגלויה, נעצרו שלושה מעורבים: זאב שמיין, שלמה אלון יעקובסון ונאדר ג'אבר ובוצעו פעולות חקירה נוספות.

על פי בקשת המעצר, בחקירתם של המעורבים האחרים בפרשה התברר, שהחשוד, שוקי ביטון, רכש מהם, חשבוניות מס פיקטיביות/ מזויפות, אותן, קיזז כהוצאות /תשומות בספרי החברה שלו ובכך השתמט מתשלום מס אמת.

כאמור, השבוע שחרר בית המשפט בראשון לציון את ביטון בתנאים מגבילים ובמקביל הסיר את צו איסור הפרסום, לאור הסכמת הצדדים.

השארת תגובה