ברוט מרגיע את החילונים: "חיה ותן לחיות"

המתמודד לראשות העיר בת ים, צביקה ברוט, התמודד ישירות עם חששות החילונים מפני הכיפה שלראשו והבטיח לשמור על הסטטוס קוו: "הדברים שפתוחים בשבת – צריכים להישאר פתוחים" • השיח המלא

צביקה ברוט
צביקה ברוט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העובדה שמתמודד בולט לראשות העיר, צביקה ברוט, הינו חובש כיפה ובוגר הציונות הדתית, מעוררות כלפיו תהיות באשר לכוונותיו ומהווה אתגר אותו הוא צריך לצלוח בדרך לקבל אמון המצביעים. בחוג בית בו השתתף השבוע, התייחס ברוט ממושכות לסוגיית שמירת השבת והסטטוס קוו במרחב הציבורי.

"שאלו אותי הרבה פעמים, מה יהיה עם העיר בת ים בשבתות? חלק רוצים לפתוח, חלק רוצים לסגור, חלק מהמועמדים מציעים לסגור את העיר, אחרים הפוך, אז אני לא יודע מה אחרים מציעים וזה גם לא מעניין אותי אני אדבר על עצמי", פתח ברוט את דבריו.

כנקודת התחלה, הציג ברוט את המצב השברירי והמרקם המורכב של אוכלוסיית העיר: "יש בעיר הרכב אוכלוסייה כמעט בלתי אפשרי. יש לנו 40% עולים, 25% חרדיים-מסורתיים, יש לנו ציבור חילוני גדול, השילוב הזה הוא שילוב שבערים אחרות מוליד עימותים, תראו מה קורה בערים אחרות, בבת ים זה לא קורה. עשרות שנים יש פה סטטוס קוו שעובד בצורה נהדרת, אנשים הולכים לבתי כנסת – אף אחד לא מפריע להם, אנשים חוגגים בטיילת, במקומות שהעיר פתוחה בשבת – אף אחד לא מפריע להם".

כאן עבר לשטוח את משנתו: "פעם בחמש שנים, בערב בחירות, יש קצת אנשים שמנסים לחרחר מלחמה, אלו רוצים לסגור ואלו רצים לפתוח. סך הכל אין פה מלחמות הכל עובד בכבוד הדדי ובהסכמה וככה זה יימשך בתקופתי. אני לא אתן לאף אחד לגעת בסטטוס קוו נקודה. הדברים שפתוחים בשבת – צריכים להישאר פתוחים כי הם מקומות שאנשים משתמשים בהם, הציבור הדתי והמסורתי שהולך לבתי הכנסת אסור לפגוע בהם וצריך לתת להם את כל העזרה שלהם, חיה ותן לחיות, כל אחד נמצא במקום שטוב לו, לא מפריעים אחד לשני".

בדבריו סיפר על "חברים שמתפללים איתי בבית הכנסת בשבת בבוקר ואחר כך הולכים לים, כל אחד חי את חייו בצורה טובה בכבוד הדדי ובהרמוניה. מי שינסה בעירייה תחת הנהגתי לשנות את זה – יקבל בעיטה החוצה, נקודה".

לסיום, אמר ברוט: "אם יש דברים בהם צריך לעשות התאמות, ולפעמים צריך לעשות התאמות, כי רוח הדברים משתנה או הציבור משתנה, אז אני אדע לקחת את כולם, נציגי הציבור, להושיב את כל נציגי הציבור ביחד ולקבל החלטה על דעת כולם, בהסכמה ולא בעימותים, אני לא אתן לגעת בסטטוס קוו, לא אתן לגעת באף מגזר ומצד שני גם לא אתן לפגוע בזכויות המיעוטים בעיר והמטרה היא לשמור על מה שהיה פה בעשרות השנים בצורה מכבדת ומכובדת".

תגובה אחת
  1. אדם משכמו ומעלה

השארת תגובה