חבר המועצה מציג: המליונים שבוזבזו בטעות

לאחר שחשף כי הוא הגורם שעומד מאחורי דו"ח המבקר החריף שהתפרסם נגד הליקויים בהליך שיפוץ "בית התרבות" מציג חבר מועצת העיר רחובות לשעבר חנניה ויינברגר בפני הציבור נתונים באשר לפרויקטים נוספים

חנניה ויינברגר
חנניה ויינברגר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר המועצה לשעבר חנניה ויינברגר שהודיע על שובו לזירה הפוליטית נערך בימים אלו לקראת הבחירות הקרובות והצגת רשימתו "שירות לתושב" למועצת העיר.

לאחר שפרסם כי הוא הגורם שעומד מאחורי המצאת הנתונים שהביאו לדו"ח החריף שהנפיק מבקר המדינה נגד התנהלות העירייה בשיפוץ "בית התרבות", השבוע מפרסם ויינברגר דו"ח נוסף לעיון הציבור בו הוא מציג נתונים דומים על שלושה פרויקטים נוספים שהנפיקה העירייה ואשר לטענתו חרגו מהטעם הטוב במסגרת הביצוע.

לדבריו, "דו"ח המבקר הניע אותי גם לבדוק פרויקטים גדולים ונוספים, שאישורם החל עוד בעת היותי חבר מועצת העיר בקדנציה הקודמת".

הפרויקטים שנבדקו הם, שיפוץ רחוב בנימין, שיפוץ רחוב יעקב ובניית השוק העירוני החדש ברחוב ביל"ו שהם לדבריו, "רבי משמעות הן בהיבט הציבורי והן בהיבט התקציבי".

באשר לפרויקט בשיפוץ רחוב בנימין מסביר ויינברגר, כי תקציבו הראשוני המאושר עמד על  12  מיליון ₪ כאשר בשנים שחלפו אושרו הגדלות נוספות בשעה שעלותו הסופית של הפרויקט הסתכמה ב- 33 מיליון ש"ח – חריגה של 21 מיליון ש"ח, דהיינו כמעט פי-3 !!! מתקציבו המקורי שאושר.

רחוב יעקב – תקציבו הראשוני המאושר עמד גם הוא על  12 מיליון ש"ח. בשנים שחלפו אושרו הגדלות נוספות ועלותו הסופית של הפרויקט הסתכמה ב- 22.1  מיליון ש"ח – חריגה של 10 מיליון ₪, קרי, כמעט פי  2  מהתקציב המקורי שאושר.

בעניין השוק העירוני החדש מאשים ויינברגר, כי  המבנה החדש סגור ועומד בשיממונו, ללא כל תועלת לציבור ולסוחרי השוק וזאת מאחר וטרם הושג הפתרון לוויכוח הנוקב שבין וועד סוחרי השוק לבין העירייה.

גם כאן חושף ויינברגר את המספרים שמאחורי הכותרות, תקציבו הראשוני המאושר עמד על 25 מיליון ש"ח. כאשר עם התמשכות העבודות מסתבר כי העלות הסופית של הפרויקט עומד על כ- 52.3  מיליון ש"ח, חריגה של 27.3  מיליון ₪, קרי, פי  2.2. יותר מהתקציב המקורי שאושר.

לדברי ויינברגר, "סיומו של פרויקט בעלות  של פי 2 ואף של פי 3 (רחוב בנימין) הינו בלתי הגיוני וראוי לבדיקה מקצועית, מקיפה ויסודית כדי להבטיח שפרויקט הבא ייעשה תכנון ארגוני ותקציבי ריאלי ומקצועי".

בפנייתו לציבור הוא מסביר, "חישבו, כמה הציבור היה נהנה מהסכום העתק של  58 מיליון ₪ שהיה נחסך ומופנה למהפכה  בשירותי הניקיון, הרווחה  והחינוך".

השארת תגובה