במעמד הראשל"צ: נחנך בית כנסת 'מאורי ישראל'

מאות מתושבי רחובות השתתפו במעמד חנוכת בית הכנסת על שמם ולזכרם של של שלושה גדולי ישראל, מרן הראשל"צ הרב הרב עובדיה יוסף, הראשל"צ מרדכי אליהו והרב יורם אברג'יל זצ"ל

הראשלצ ברחובות
הראשלצ ברחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העיר רחובות זכתה לארח בשבוע האחרון את הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שהטריח עצמו להשתתף במעמד חנוכת בית הכנסת "מאורי ישראל" הממוקמת בלב ליבה של שכונת "רחובות הצעירה" ולשמוח ולהתרגש יחד עם תושבי השכונה אשר לאחר כ-3 שנים בהם שהה בית הכנסת והתנהל בתוך מבנה גן ילדים שהוקצה באופן זמני על ידי ראש העיר וסגנו מתן דיל, לשבתות וחגים, זכו המתפללים לחגוג כעת את מבנה הקבע החדש והמפואר.

יצוין כי בית הכנסת נושא את השם "מאורי ישראל" על שם גדולי ישראל מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף, הראשל"צ הרב מרדכי אליהו והרב יורם אברג'ל זצ"ל .

האירוע התקיים כאמור במעמד הראשון לציון הרב יצחק יוסף שהתכבד בקביעת המזוזה בכניסה הראשית לבית הכנסת ואף נשא דברים במהלכם קרא לתושבי השכונה להרבות פעלים לתורה, להשתתף בשיעורים הנמסרים בבית הכנסת ולחזק את הפעילות התורנית המתאפיינת בהפעלת בית הכנסת מסביב לשעון וכן על החשיבות בקירוב ללבות בשכונה הצעירה והמתפתחת.

במעמד השתתפו עוד, רב השכונה הרה"ג צבי כהן, רב בית הכנסת הרב שמעון יצחק, הדיין הרב אשכנזי, הדיין הרב שמן, רבני שכונות ובתי כנסת ברחובות, ראש העיר רחמים מלול, סגן ראש העיר מתן דיל, חבר מועצה אבנר אקוע וחבר מועצה ותושב השכונה אמיתי כהן .

את הערב ליווה בשירה הזמר יאיר דוד ששימח את הציבור הרחב שהגיע למעמד המרגש.

במהלך האירוע הודה רב השכונה הרב שמעון יצחק למרן על הגעתו למעמד חנוכת בית הכנסת וחשף בפני הראשל"צ את מסכת שיעורי התורה והפעילות המתקיימות בהיכל בית הכנסת לאור דרכו של אביו מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

עם סיום הערב נרשם מעין סגירת מעגל שהציף זיכרונות בקרב וותיקי העיר שהשתתפו במעמד כאשר יו"ר המועצה הדתית אלדד גדסי הגיש לראשל"צ שי ובו  מכתב בכתב ידו של אביו מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מחנוכת סמינר "בנות יעקב" ברחובות שהתקיימה גם כן בתאריך ח' באלול בשנת תשכ"ב לפני 45 שנה בדיוק.

לקראת סיום הערב האציל הראשל"צ מברכותיו לכל קהל המשתתפים לקראת השנה החדשה והתקיימה תפילת ערבית בנוכחות מרן.

השארת תגובה