בקרית משה חוגגים את הקמת ה'מנהלת'

עם הכרזת סיום שלב הגשת ההתנגדויות לתוכנית שהופקדה וקידום האישור הסופי שלה בותמ"ל, נערכים בשכונה לציון "טקס פתיחת המנהלת" באופן רשמי במעמד ראש העיר ושר השיכון יואב גלנט

קרית משה תוכנית
קרית משה תוכנית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשכונת קרית משה פוסעים בצעדי ענק לקראת הוצאתו אל הפועל של פרויקט 'פינוי בינוי' הגדול ביותר שנעשה אי פעם בארץ עם פינויים של כ- 1000 בתי אב ברחבי השכונה הוותיקה ברחובות, מציאת מקומות מגורים חלופיים זמניים והפיכתה של השכונה למתקדמת ומתפתחת שתתאפיין באכלוס זוגות צעירים רבים מכל רחבי הארץ.

לאחר שבחודשים האחרונים הוכרז על הקמת מנהלת שכונתית שתרכז את כלל קבוצות הגיבוש ברחבי השכונה המונה מאות רבות של משפחות ועם הכרזתו של סיום שלב הגשת ההתנגדויות לתוכנית שהופקדה וקידום האישור הסופי שלה בותמ"ל, נערכים בשכונה לקראת קיומו של "טקס פתיחת המנהלת" באופן רשמי במעמד ראש העיר ובהשתתפות שר השיכון יואב גלנט ואיש ציבור נוספים.

האירוע ייערך ביום חמישי, 30 באוגוסט, בין השעות 17:00 ל-23:00 במהלכו יוצבו עמדות הסברה שבהן יינתן מענה לכל השאלות של התושבים בנושא ההתחדשות העירונית לצד הפנינג לילדי השכונה העומדת לרשום היסטוריה ולשנות את פניה.

הילדים יוכלו ליהנות ממתחם ג'מבורי, מתקנים מתנפחים, קיר טיפוס, בנג'י טרמפולינה ומופע קסמים.

לדברי ראש המינהלת, ד"ר אור גולדפרב, "אנחנו נמצאים בפתחה של תקופה חשובה ומשמעותית, תקופה של הזדמנויות לשינוי והתחדשות בתחומי החברה והכלכלה. בניית השכונה החדשה תהיה צעד ראשון בדרך לשיפור איכות החיים, תוך שמירה על אחדות הקהילה".

לדבריה, "המינהלת תפעל בשיתוף פעולה עם התושבים, מנהיגי השכונה, הפעילים וכל הגופים הקיימים בשכונה, להבטחת מיצוי הזכויות של התושבים, לגיבוש קהילתי ולהגברת האמון של התושבים בתהליכים המשמעותיים הצפויים להם בשנים הקרובות".

כזכור, מינהלת ההתחדשות העירונית בקריית משה הוקמה על ידי עיריית רחובות ומשרד הבינוי והשיכון, במטרה להוביל את תהליכי ההתחדשות העירונית בקריית משה ולהביא לשיפור איכות חייהם של תושבי השכונה בטווח הארוך, באמצעות תהליכים חברתיים משתפים, תוך סיפוק צרכי התושבים ושמירה על איכות החיים גם בתקופת הביניים.

המינהלת, שתהווה מרכז מידע והכוונה לתושבי השכונה, תפעל במגוון תחומים, ביניהם, קידום התארגנות של מתחמים לנציגות, בחירת עורכי דין ויזמים; מתן מידע והדרכה מקצועית לתושבים בכל מה שקשור לתהליכי התחדשות עירונית; קידום הגיבוש החברתי שיאפשר את שימור הקהילה והתרבות בשכונה הרחבה והחדשה שעתידה לקום.

בחודשים האחרונים קיימה המינהלת הליך לבחירת נציגות עם כל 33 המתחמים בשכונה. התכנית הכללית של השכונה והתכנית הספציפית של כל מתחם הוצגו לתושבים והוסבר מהו התהליך המומלץ על ידי המינהלת לקידום תהליך ההתחדשות העירונית, כאשר הצעד הראשון הוא גיבוש נציגויות לכל מתחם. עד היום גובשו נציגויות בכשליש מהמתחמים וחלקם מתקדם כבר לשלב בחירת עורך הדין.

תגובה אחת
  1. בחלק גדול מהמקרים פרוייקט פינוי בינוי מאפשר לעשות סדר בפריטים שבתכולת הדירה וכן להפיק רווח אלטרנטיבי שניתן להפיק מהחפצים שאין בהם עוד צורך. הדבר נכון בעיקר בדירות של אנשים מבוגרים. ככל שיש בדירה פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים, עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שמדובר על פריטי אספנות בעלי ערך כספי. אם אתם רוצים לדעת כיצד להעריך את תכולת הדירה באופן עצמאי חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו מאמר מדוייק שמסביר איך לעשות זאת.

השארת תגובה