איחוד נוסח רחובות: ה'ליכוד' ו'העבודה'

לאחר שחבר המועצה הוותיק מטעם 'העבודה' אמיר ירון הודיע כי לא יציג את מועמדותו לקדנציה הבאה, מתברר כי יו"ר הרשימה יניב מרקוביץ 'סגר' עם צעירי הליכוד על ריצה משותפת

רחמים מלול
רחמים מלול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התפתחות דרמטית ומפתיעה שלפי ההערכות עשויה להשפיע על מפת המנדטים בבחירות הקרובות נרשמה בימים האחרונים בגזרת מפלגות הליכוד-העבודה.

חברי סניף הליכוד רועי שרעבי וגלעד מזרחי 'סגרו' עם יניב מרקוביץ העומד בראש מפלגת העבודה ברחובות על הצטרפות למפלגה תוך שיבוצם במקומות ריאליים.

בבחירות האחרונות חבר יניב מרקוביץ שעמד בראש מפלגת 'לב' למפלגת העבודה והתמודדה תחת הסלוגן "'לב' – העבודה עם הצעירים", כאשר היא פונה בין היתר אל אוכלוסיית הצעירים ברחובות.

בחודשים האחרונים ניהלו הצמד שרעבי ומזרחי יחד עם יו"ר ועד העובדים רמי מדהלה, מגעים מול ראש העיר בניסיון להדיח את חבר המועצה הוותיק בנצי שרעבי ולהזרים דם צעיר שירענן את שורות המפלגה.

משעה שראש העיר עמד איתן בדעתו להמשיך את צילום המצב בשריונו של איש אמונו בנצי שרעבי במקום השני ברשימת הליכוד, הרי שהשלושה פנו לוועדה המוניציפלית העליונה של המפלגה בראשה עומד חיים ביבס ואף הצליחו לקבל את ברכתו להקמת רשימה נוספת בראשות "צעירי הליכוד" כשלטענתם אף הובטח להם כי יזכו גם הם בכספי מימון המפלגות המחולקת על ידי מפלגת האם.

במקביל למגעים שהתנהלו מול ראש העיר, התרוצצו בשבועות האחרונים שמועות על שילוב בין מפלגות העבודה והליכוד שהוכחשו על די כלל הצדדים אלא שאמש עם השלמת המגעים התבהרה תמונת המצב.

כזכור, עם הודעתו הדרמטית של חבר המועצה מהליכוד אביב איטח על 'עריקתו' למפלגת "רחובותי" בראשות סגן ראש העיר מתן דיל, צעד שגרם לזעזוע במפלגה, קרא רועי שרעבי לאיחוד המפלגה כשהוא מביע חשש מפני פיצול אפשרי.

ההערכה היא, כי המגעים בין 'צעירי הליכוד' למרקוביץ החל להתרקם משעה שהבין שרעבי כי לא יצליח להביא לגמישות בעמדתו של ראש העיר באשר לשילוב נציג מטעם הצעירים במפלגה.

גורם בליכוד אומר ל"השבוע ברחובות" כי "הצעד הדרמטי נעשה בידיעתו של ראש העיר שאף בירך על המהלך כאשר כבר עתה ברור שהצעד עלול להוות מכה אלקטורלית לסגנו של מלול ויריבו הפוליטי מתן דיל".

לדברי הגורם, "היחסים המלבלבים בין ראש העיר ליניב מרקוביץ לאורך רוב הקדנציה הביאו לכך שמלול רואה במרקוביץ עוגן מרכזי וחשוב בקואליציה הבאה כך שהוא איננו חושש מהגדלת כוחו".

"ראש העיר איננו חושש שמרקוביץ יקרא עליו תיגר", מסכם הגורם.

במקביל הודיע השבוע חבר מועצת העיר הוותיק אמיר ירון ממפלגת העבודה כי אין בכוונתו להעמיד את עצמו לבחירה מחדש בקדנציה הבאה.

בהודעה ששיגר לפעילים ציין ירון, כי "אחרי עשרים שנות פעילות במועצת העירייה הודעתי לחבריי במפלגת העבודה על החלטתי לא להציג את מועמדותי לקדנציה הבאה. נבחרתי לארבע קדנציות  ומילאתי את שליחותי הציבורית באמונה ביושרה ובנאמנות לאמת שלי. אני מסיים את שליחותי בראש מורם ובגאווה גדולה לנוכח עשייה ציבורית ארוכת שנים שתרמה רבות לציבור ברחובות. בכוונתי להמשיך לפעול בתחומים רבים ולתרום מניסיוני לטובת הציבור".

ירון שיגר איחולי הצלחה לראש הרשימה בעירייה יניב מרקוביץ ולראש העיר רחמים מלול.

במערכת הפוליטית יש מי שסבור כי פרישתו של ירון נובעת מהעובדה שלנוכח המגעים המתקדמים שניהל יו"ר המפלגה עם צעירי הליכוד, הוא הבין כי מוטב לו לנקוט בצעד זה מיוזמתו.

מטעמו של יושב ראש רשימת "לב" יניב מרקוביץ נמסר,  "אני מברך על שיתוף הפעולה. השכלנו לשלב כוחות בכדי שנהפוך לרשימה הגדולה במועצת העיר ונוכל לפעול למען תושבי רחובות ולהשפיע על פניה של העיר. האיחוד עם מפלגת שלטון יתרום תרומה אדירה לתושבי העיר ויסייע לקידום פרויקטים. החיבור והתמיכה של שתי המפלגות לא מובנים מאליהם וחוסכים מאתנו קבלת תרומות מגורמים אינטרסנטיים שברור למה הם תורמים. הכל שקוף, ברור ומבוקר ויש רק אינטרס אחד- טובת התושבים."

השארת תגובה