ברושי דורש: ""דין מועצה אזורית כעיר"

לאחר הגדרת אזורי העדיפות הלאומית על ידי הממשלה קורא חבר הכנסת ברושי לתקן את העוול ולהכליל תחת אזורי עדיפות גם רשויות הנתונות בחלקן תחת הגדרה זו

חבר הכנסת איתן ברושי בעמונה 1
חבר הכנסת איתן ברושי בעמונה 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני קרא הבוקר לממשלה, לתקן את חוק אזורי העדיפות הלאומית, כך שדין מועצה אזורית יהיה כדינה של עיר.

"לפי החוק הקיים, יישוב נמצא תחת ההגדרה של אזור עדיפות לאומית במידה ומיקומו הגיאוגרפי הוא עד 7 ק"מ מהגבול הדרומי, ועד 9 ק"מ מהגבול הצפוני. הקיבוצים דורות וברור חיל, שהינם חלק מהמועצה האזורית שער הנגב שבעוטף עזה, חורגים במאות מטרים מהתחום הנ"ל", כך ח"כ ברושי.

לדבריו, "רוב רובם של היישובים בתחומי המועצה האזורית שער הנגב, מוגדרים כיישובי אזור עדיפות לאומית. שגרת חייהם של תושבי דורות וברור חיל זהה לזו של היישובים האחרים: כולם מקבלים אותם שירותים מונציפליים, ילדיהם לומדים באותם בתי הספר הסמוכים לגדר, כולם רצים יחד למרחבים המוגנים וכולם מתמודדים עם אותם סימני דחק וחרדה מתמשכים כמו כלל תושבי "עוטף עזה".

כדוגמא מתיין ברושי את העיר נהריה, אשר מפאת אורכה הגיאוגרפי, חלקה נמצא בטווח המצוין לעיל וחלקה לא, ההתייחסות לכל חלק בעיר ולכל תושב היא אחידה- כל חלקי העיר נמצאים תחת ההגדרה של אזור עדיפות לאומית.

ברושי קורא לממשלה לתקן בהקדם את המעוות ולקבוע כי מועצה אזורית, אשר לפחות מחצית מיישוביה נמצאים תחת ההגדרה של אזור עדיפות לאומית, הרי שיש להחיל את הגדרה זו גם על שאר יישובי המועצה".

השארת תגובה