כש-80 ילדים מיוחדים 'נותנים כח'

נותנים כח
נותנים כח
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

זו השנה השמינית ברציפות במסגרת ייחודית, מרתקת, ומרגשת בעיר פתח תקווה, שעורך ארגון "נותנים כח" בחופשת הקיץ לילדים המיוחדים.

כמידי שנה לקראת חופשת הקיץ הארוכה בה אין לימודים בבתי הספר ובמסגרות לילדים המיוחדים עמלים בהנהלת ארגון "נותנים כח" על הפקת מחנה קיץ לעשרות ילדים מיוחדים השוהים בביתם בתקופה זאת. ולהקל מעל קושי ההורים המתמודדים עם גידול הילדים בעלי הצרכים המיוחדים, פעילות הקיץ החלה ביום פעילות בצום ט' באב בו השתתפו למעלה ממאתיים ילדים מיוחדים מכל רחבי הארץ , מחנה הקיץ החל מראש חודש אלול כל יום בשעות הבוקר המקודמות כשהילדים הגיעו למועדונית "לב בת שבע" של הארגון כאשר לכל ילד מוצמדת מתנדבת מסורה המתמחה לכל צורכי הילד המיוחד, כל ילד מקבל את החיוך המיוחד של המתנדבת המשרה חום ואהבה לילד, השנה נערכו הפעילויות במתחם המועדונית ובנוסף יצאו לאטרקציות ברחבי הארץ, כמו כן נהנו הילדים מארוחות חמות ומזינות שהוגשו במהלך היום.

למותר לציין שמחנה קיץ זה היינו חלק קטן מהפעילויות של ארגון "נותנים כח" במשך כל השנה, כל יום בשעות אחה"צ פועלת המועדונית בשכונת עמישב ומארחת ילדים מיוחדים תוך כדי קידום ושילוב. מידי שבת רביעית מתקיימת שבת נופשון בהם הילדים יוצאים מבתיהם למשך שבת שלמה, ולמשפחה יש אפשרות לאגור ולצבור כוחות. וכן ימי פעילויות בחגים ובחופשים בהם הילדים המיוחדים נמצאים בבתיהם ולא במסגרת.

נציין שבארגון נשלמים בימים אלו ההכנות לנופשונים וימי פעילויות שיערכו בחגים הבעל"ט

ר' מרדכי ישראלוביץ מנכ"ל הארגון מספר: " התקציב ועלויות הענק אינם מהווים עילה כלשהי לחישוב של 'כן או לא' כאשר על השולחן עומדים ומתגלגלים אנחות ובקשות מרובות מצד ההורים והמשפחות, וההקלה העצומה ותשואות התודה המתקבלים מן ההורים הם הדלק העיקרי המניע אותנו לעמוד במשימה החשובה שנטלנו על עצמינו, מכתבי התודה המגיעים לשולחננו מידי שבוע מעידים המה על הצורך הנחוץ כל כך בקיום ימי המחנה, הפעילויות, הנופשונים, ומרגוע שכאלה לציבור ההורים".

יו"ר הארגון ר' יהודה מושקביץ מוסיף " כי העיקר מבחינתם הינה השמחה והאושר הניבטים בפניהם של הילדים לאחר יום פעילות, עת אשר מסיימים את ההתארגנות להסעתם הביתה, לאחר שצוות המונה עשרות מתנדבות יקרות- מסיימות את עבודת הקודש המלאה במסירות ודאגה המורעפת על הילדים המיוחדים במשך יום הפעילות. זו היא זכות שלעולם לא נוותר עליה".

ההורים היקרים ואנשי החסד המכירים מקרוב את הפעילות הענפה אשר מקרינה זהרורי אור ושמחה. מעלים על נס את מעשי החסד הנפלאים של הארגון הנעשים במסירות ובנאמנות במשך כל השנה והכל על בסיס התנדבותי, באופן טהור ומלא.

בהנהלת הארגון מבקשים לעלות על נס את פועלו המבורך של מר יצחק ברוורמן ראש עיריית פ"ת ואתו עמו חברי מועצת העיר הרב אליהו ברוכי והרב ישראל פרידמן על עזרתם הרבה לכל פעילות הארגון, כמו"כ מביעים הערכה והוקרה מיוחדת לרב מנחם שוורץ שליט"א מנהל היחידה לחינוך חרדי בעיריית פ"ת, על דלתו הפתוחה לכל דבר ועניין לצורכי הילד המיוחד. והאחרונים חביבים עם ישראל התומכים ומסייעים במעשי חסד אלו.

השארת תגובה