כשלא מצליחים ללכד שורות – החרדי במפלגה חילונית

אחרי אינספור ספקולציות, הודיע בנצי נורדמן על ריצתו במסגרת רשימת 'העיר של כולנו' • "חדרה היא אי של שפיות בעולם בו פוליטיקאים משסים ציבורים אחד בשני" • וגם: כך התנפץ חזון החזית הדתית לרסיסים

הרב נורדמן עם חכ גפני
הרב נורדמן עם חכ גפני
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מהלך לא צפוי: הרב בנצי נורדמן, הנציג הליטאי בעיריית חדרה, חובר לרשימת 'העיר של כולנו' בראשות ניר בן חיים, הפועלת תחת מפלגת 'כולנו' של שר האוצר משה כחלון. בישיבת הזדהות שנערכה השבוע במועצת העיר, הודיע נורדמן רשמית על תמיכתו ובכך שם קץ לספקולציות רבות שהתרוצצו בתקופה האחרונה.

עבור רבים מחוץ לגבולות חדרה, מוכר נורדמן כרב מאיר פנים, שבין היתר מפרסם את הגיגיו התורניים והאקטואליים מעל גבי עיתון 'כל ישראל' מרשת 'קו עיתונות'. בעיר חדרה, מכהן הוא מזה כ-15 שנה כחבר מועצה ודלתו פתוחה בפני התושבים הרואים בו כתובת ראשונה. הוא נחשב לדמות מוכרת ומשפיעה בציבוריות החדרתית ומקורב לבכירים במערכת הפוליטית בישראל.

נורדמן לא מכהן כנציג רשמי של 'דגל התורה' ובבחירות האחרונות חבר למפלגת 'הליכוד', איתה נכנס למועצה. לקראת הבחירות הנוכחיות, ניסה נורדמן להוביל – לצד גורמים נוספים בעיר – מהלך רחב היקף לליכוד כל הרשימות הדתיות ולרגעים נדמה היה שהיוזמה תצא לפועל. הוא אף הצהיר כי יסכים לקבל מקום בתחתית הרשימה, לצורך קידום העניין ויישום הרעיון.

בסופו של דבר העניין לא יצא לפועל, בעיקר בשל הצבעת סניף 'הבית היהודי' המקומי נגד החבירה. מלבד זאת, גם בזירה החרדית-ספרדית צפוי להעמיק הפילוג בין מפלגת ש"ס בראשות בועז ביטון, המחזיקה כיום בשני נציגים, לבין מפלגת 'זהות יהודית' המחזיקה כיום שלשה נציגים במועצת העיר ויושב הראש החדש והצעיר שלה, מלכיאל אלבז, זוכה לפופולאריות רבה.

כעת, כאמור, חובר נורדמן למפלגת 'כולנו', שם יוצב "באחד המקומות הראשונים", מיקום מדויק לא נמסר. "מצאתי בניר בן חיים מנהיג חברתי מהמעלה הראשונה ואיש עם יכולות ביצוע מוכחות", אמר נורדמן על השותף החדש. "חדרה היא אי של שפיות בעולם שבו פוליטיקאים משסים כל היום ציבורים אחד בשני, אנחנו בוחרים בדרך האחרת ומאמינים שכאשר פועלים למען תושבי העיר בצורה מאוחדת, בלי להסתכל על צבע העור, על המוצא או על הכיפה, אפשר להגיע להישגים משמעותיים", אמר נורדמן.

יצוין כי ניר בן חיים, שהחל את דרכו כחשמלאי בעירייה, הפך במשך השנים לדמות דומיננטית וחזקה, וכיום הוא מכהן כיו"ר ההסתדרות במרחב חדרה-שומרון. הוא אינטליגנט, חריף ומעורה ונחשב למועמד פוטנציאלי לראשות העיר. ברשימה יקח חלק גם עו"ד נתן לבייב, שהתמודד בבחירות האחרונות והיה מרחק 2 קולות בלבד מלעבור את אחוז החסימה.

השארת תגובה