"שוויון לחרדים": ש"ס כובשת את גבעת שמואל

ש"ס החליטה להתמודד במעוז הכיפות הסרוגות • המוטו: שוויון לחרדים, המטרה: לאזן את נטיית העירייה לכיוון הציבור החילוני ולתת מענה לציבור הולך וגדל, בראש הרשימה: עו"ד משה קייקוב

גבעת שמואל
גבעת שמואל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היא אמנם מזוהה כמעוז הכיפות הסרוגות, אך בסיעת ש"ס החליטו להשקיע מאמצים ומשאבים בכדי להכניס נציג למועצת העיר גבעת שמואל. בהחלטה שנפלה השבוע, הוחלט להריץ רשימה עצמאית, בראשה יעמוד משה קייקוב, עורך דין מצליח שעד היום לא היה מזוהה פוליטית.
המניעים לריצת ש"ס בגבעת שמואל רבים וטובים. בשנים האחרונות, נרשם מעבר שקט של ציבור חרדי-ספרדי לעיר, בנוסף לציבור ספרדי וותיק המתגורר במקום. אך למרות הריבוי והצרכים, על פי תחושת התושבים, עיריית גבעת שמואל מעדיפה לעודד הגעה של ציבור חילוני לעיר – על מנת לשוות לה תדמית של עיר מעורבת, ולא מעוז דתי לאומי בלבד – לעומת התעלמות מצרכי התושבים החרדים.

בבחירות האחרונות לכנסת, קיבלה ש"ס כ-500 קולות בגבעת שמואל, נתון פתיחה טוב, שעודד את הקמת הרשימה. מי שהוביל את ההחלטה בש"ס וירכז את מערכת הבחירות במקום הוא חבר הכנסת ינון אזולאי. בש"ס מתכוונים להשקיע משאבים ואנרגיה במקום ונחושים להשיג נציגות במקום.

כאמור, מי שיעמוד בראש הרשימה הוא משה קייקוב, תושב העיר מזה 15 שנה ובעל משרד עורכי דין מצליח בתל אביב. הוא אבא לילד בעל צרכים מיוחדים, והיחס העירוני לבעלי צרכים מיוחדים היה עוד זרז עבורו להיכנס לזירה הציבורית. "לביתי כבר עשיתי, אני לא נכנס לפוליטיקה בשביל לקבל משהו, אני ברוך ה' אדם עסוק, חי טוב, אבל זה השלב בו מתעורר החיידק הציבורי לתת מהיכולות שלי לציבור", הוא אומר ל'שטח מוניציפאלי'.

• ש"ס בגבעת שמואל – יש לדבר הזה סיכוי?

"בהחלט, בשנים האחרונות יש אוכלוסייה דתית-חרדית הולכת וגדלה, אבל היא לא מקבלת מענה. קח דוגמה, לפי מה ששמעתי, פנו לגורמים מסוימים בעירייה וביקשו לפתוח תלמוד תורה, העירייה סירבה. מצד שני, למרות ריבוי חובשי הכיפות, הקימו פה תיכון חילוני כדי לעודד הגירה של חילוניים לעיר ולהפוך את העיר למעורבת. המוטו והסלוגן שלנו יהיו: "למען השוויון", אין מצב שימנעו מאנשים חרדיים לגור בעיר".

מלבד העלאת קרן החרדים, מתכוון קייקוב להתרכז ביחס לבעלי צרכים מיוחדים. "ככל ואבחר, שמתי לעצמי למטרה לטפל בשני הנושאים האלה. כאבא לילד בעל צרכים מיוחדים, אני רוצה להגדיל את התקציבים שהעירייה משקיעה בילדים האלה. יש בגבעת שמואל 250 ילדים בעלי צרכים מיוחדים, הגבייה של הארנונה כאן נושקת למאה אחוז ועדיין, העירייה יכול לעשות הרבה מעבר, כמו שעושים בערים אחרות".

• אתה חושב שיש לש"ס סיכוי להכניס נציג?

"אני אופטימי ביותר, כל אותם אלו שהיו עם ש"ס אבל חוששים ולא נעים להם – זהו, תם עידן, אדם צריך להיות שלם עם עצמו".

• עד היום לא היית איש פוליטי, למה בחרת דווקא בש"ס?

"זו המפלגה שמתחברת אליי, מפלגה ספרדית, הרב עובדיה יוסף זצ"ל היה אישיות שלא תהיה כמוה עוד בדורנו, הוא בא, הקים, החזיר את הצבע ללחיים של הספרדים, אני אשמח להצטרף לכזו מפלגה, אני הולך להחזיר עטרה ליושנה".

2 תגובות
 1. בהצלחה… אני בעד

 2. קייקוב עו'ד נכון
  אם הוא עוד מצליח אני לא יודע
  ולמה זה חשוב היה להזכיר את זה בכלל?

  2. הצהיר ואמר מי שאמר שמר קייקוב מונע ממניעים אישיים ,
  ) ראה הילד המוגבל שלו).

  וש'ס ?????
  עוד לא שבענו השחיתויות שלהם?
  הרי היא המפלגה בין הקטנות
  עם כמות הכי גדולה של עצורים בכלא.

  אז שוב ש'ס???

  אני לא!!!

השארת תגובה