אלעד: מתקרבים לרגע ההכרעה

המאבק בדין שלומי אמונים לדגל התורה מגיע לנקודת רתיחה: ביום שישי פירסמו בשלומי אמונים: "מזמינים את דגל התורה לדין תורה או לבוררות" • בדגל התורה הגיבו: "המכתב מיועד ככל הנראה למשיכת זמן"

 ראש העיר אלעד ישראל פרוש
ראש העיר אלעד ישראל פרוש

אלעד, לפחות תושביה של העיר הזו, מצאו עצמם בימים האחרונים בעין הסערה. מזה מספר שבועות שמאחורי הקלעים מנסים נציגי דגל-ש"ס להריץ מועמד מוסכם. שמו של יוסי שטרית, נציג דגל התורה בביתר הוזכר שוב ושוב, אולם הכרזה רשמית על כך טרם נשמעה.

שטרית עצמו נפגש עם גורמים בשתי הסיעות ושמע מהם על ההצעה, אך כל עוד לא התקבלה החלטה פומבית של שתי הסיעות להריץ מועמד לראשות העיר, הוא מסרב להתייחס לנושא.

ביום שישי, בעיצומן של הכנות השבת, הופתעו תושבי העיר לשמוע על פנייתה של שלומי אמונים לדגל התורה. בהודעה רשמית של 'שלומי אמונים' נכתב: "מ'שלומי אמונים' נמסר, שזו תקופה ארוכה היא טוענת ל'דגל התורה', על אי כיבוד הסכם שנחתם לפני הבחירות המוניציפליות בשנת תשע"ד.

"בתקופה האחרונה נוהל מו"מ בין הצדדים שהבשיל לסיכומים והבנות, אך לעת עתה לא צלח. לאור זאת 'שלומי אמונים' פנתה ל'דגל התורה' לברר את העניין בפני דין תורה או בוררות. במידה ודגל התורה לא תיענה לדרישתנו להתדיין בדין תורה או בבוררות הרי שהרב ישראל פרוש מתמודד על תפקיד ראשות העיר אלעד בבחירות הקרובות".

שעה קלה לאחר מכן הגיעה תגובת 'דגל התורה': "קיים הסכם לפיו שלומי אמונים אינם רשאים להתמודד באלעד מבלי הסכמה של דגל התורה. קיים בורר ששלומי אמונים הרצתה בפניו באריכות את טענותיהם. ההחלטה בעניין הזה תהיה בידי הבורר ועל פי הסכמת מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ועל כן מכתבו של הרב פרוש מיותר ומיועד ככל הנראה למשיכת זמן".

דקות אחדות לאחר מכן החלו תושבי אלעד לקבל שיחות טלפון עם מסר מוקלט מראש העיר ישראל פרוש: "חשוב לכולנו לשמור על אלעד מאוחדת ורגועה, מבקשים לברר את הדיון על הנהגת העיר בפני בית דין או בוררות על פי דין תורה וההלכה הצרופה. מבקש מכל תושב להתפלל ולהימנע ממחלוקות".

למעשה, הוויכוח בין הצדדים הוא סביב ההסכם שנחתם לפני בחירות תשע"ד וטרם נחשף, אך הפרטים שנחשפו ממנו וידועים לכל הם: התחייבות של ישראל פרוש שלא להתמודד בבחירות אלו ושסיעת 'שלומי אמונים' תתמוך במועמד של דגל התורה לראשות העיר אלעד. סעיף נוסף בהסכם שהוא מהווה את נקודת המחלוקת בין הצדדים, מתייחס לבית שמש וכולל התחייבות של דגל התורה להריץ מועמד מוסכם לראשות העיר בית שמש או לתמוך במועמדה של שלומי אמונים לתפקיד.

לטענת שלומי אמונים, מאחר וההסכם הופר בעיר בית שמש, הרי שהם מבקשים להביא את נושא זה לבוררות או דין תורה בכדי לסיים את הסאגה הזו.

השארת תגובה