שיפוצים ברחוב בלפור בירושלים במימון העירייה ומשרד ראה"מ

תיקון הכבישים והמדרכות, החלפת עמודי התאורה, גינון וטיפול בפחי האשפה • הרחוב שבו שוכן מעונו של ראש הממשלה יעבור סדרת שיפוצים • משרד רה"מ יממן סכום של 326,704 שקלים, העירייה תישא ביתר ההוצאות

מעון ראש הממשלה
מעון ראש הממשלה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רחוב בלפור בירושלים, שבו חולפות שוב ושוב שיירות של מנהיגים מהעולם בדרכם אל מעונו הרשמי של ראש הממשלה, עומד לעבור בקרוב שיפוצים.

לפי הפרסום הבוקר ב"ידיעות" הם יכללו תיקון של הכביש והמדרכות, החלפת עמודי תאורה, גינון וכן טיפול בפחי האשפה. עבודות השיפוץ הן יוזמה של דרורית שטיינמץ, ראש אגף תקציבים ופרויקטים במשרד ראש הממשלה, שסברה כי מכיוון שמדובר בבית שאליו מגיעים שועי עולם, יש לשפר את נראות הרחובות בלפור וסמולנסקין שבהם הוא שוכן.

עיריית ירושלים נעתרה לבקשת משרד ראש הממשלה לבצע את העבודות ללא עלות, למעט החלפת עמודי התאורה שעבורם ביקשה העירייה את השתתפות המשרד. זאת מאחר שמשרד ראש הממשלה ביקש לשדרג את עמודי התאורה הקיימים לעמודי תאורה מדגם משופר, כמו אלה הנמצאים ליד בית הנשיא. מדובר בעמודים שניתן לתלות עליהם דגלים באופן אנכי.

בהתאם לסיכום שהושג, משרד ראש הממשלה יישא בעלות החלפת 10 עמודי תאורה ובהוספת עמוד תאורה אחד בסכום כולל של 326,704 שקלים, והעירייה תממן את החלפת שמונת העמודים הנותרים. ועדת המכרזים אישרה אתמול את ההוצאה.

מעון ראש הממשלה ברחוב סמולנסקין פינת בלפור נמצא בגבול בין שכונת טלביה (קוממיות) לבין שכונת רחביה – מהשכונות היוקרתיות בבירה. המעון אינו מבודד אלא ניצב בין בתים שבהם מתגוררים אנשים "רגילים". סידורי האבטחה הקפדניים ברחוב גורמים להם זה שנים ארוכות סבל רב. הם נדרשים להציג תעודה מזהה בעת כניסתם לאזור, ולהישאר לפעמים תקועים בבית כאשר שיירת ראש הממשלה יוצאת מהמעון או כאשר אישיות רמת מעלה מגיעה לשם. הם הגישו פעמים רבות תלונות וטענו כי סידורי האבטחה ממררים את חייהם ופוגעים בשגרת יומם.

לפני כמה שנים התבקשו השכנים למשל להגיע לעמדת השמירה במעון ראש הממשלה ולמסור למאבטחים תמונות עדכניות שלהם, כדי שניתן יהיה לזהות אותם בצאת מהרחוב ובחזרתם. הבקשה עוררה סערה בקרב הדיירים.

השארת תגובה