הקרב ממשיך: "כניעת ליברמן לחמאס תביא מלחמה"

קרבות הקבינט בין השרים בנט וליברמן ממשיכות להתנהל במלא העוצמה והבוקר נחשפו תמלילים נוספים השופכים אור על הדם הרע הזורם בין השניים

אביגדור ליברמן ונפתלי בנט (צילום: יעקב כהן)
אביגדור ליברמן ונפתלי בנט (צילום: יעקב כהן)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הדם הרע שזורם בין שר הביטחון אביגדור ליברמן לשר החינוך נפתלי בנט מוכר ויודע לכל. בין השניים הנאבקים על הקול הימני מתנהל קרב קשה ואימתני. מאז התמנה ליברמן לשר לתפקיד שר הביטחון שם לו השר בנט למטרה להוכיח לקהל הימני, כי הניציות שאפיינה את התבטאויותיו השונות של ליברמן בשבתו באופוזיציה אין להן כל משמעות וכי משעה שמונה לתפקיד הנחשק, כצפוי עטה עליו יושב ראש 'ישראל בתינו' את גלימת הממלכתיות.

הבוקר חושף 'ידיעות' תמלילים נוספים מישיבות הקבינט, על הוויכוחים בין השרים ועוד.

הנושא: דיונים על המגעים בין ישראל למצרים על הבנות מול חמאס שיובילו לרגיעה.

בנט תוקף את ליברמן ומאשים אותו בהתרפסות כלפי הפלסטינים כשהוא מתריע כי ”כניעתו תביא על כולנו מלחמה”. אלא שבסביבתו של שר הביטחון לא נותרו חייבים והשיבו, כי"קלות הדעת של בנט מוכנה להקריב את חיילינו על אדמת עזה".

בשיחה עם 'ידיעות' אמר בנט, כי “ליברמן בחר בכניעה שתביא למלחמה – ההססנות שלו והתפיסה ההזויה, שלפיה דיבורים עם תושבי עזה יפילו את חמאס ויביאו ביטחון לתושבי עוטף עזה, הם קשקוש מוחלט וחוסר אחריות".

“אותו ליברמן שהצהיר שימוטט את חמאס ויחסל את הנייה מעניק להם עכשיו פרסים על חשבון הביטחון של מדינת ישראל. המדיניות הרופסת שהוא מנהיג תחת מעטה של אחריות ופרגמטיות, מאפשרת לחמאס לשרוף את הדרום במשך 140 ימים ולהכתיב לתושבים שם מתי לרדת למקלטים ומתי לצאת מהם. מי שנכנע לטרור, מביא טרור – וליברמן נכנע. הגישה שלו מסכנת את מדינת ישראל ותביא לעימות בלתי נמנע בתנאים שחמאס יכתיב ובעיתוי שנוח לו”.

בלשכת שר הביטחון סרבו להגיב אך דוב ר המפלגה אמר, כי “מדיניות ממשלת ישראל נקבעת על ידי הקבינט, לפחות על ידי אלו שנוכחים באותן ישיבות. מי שמוכן להקריב בקלות דעת את דם חיילינו על מזבח שיקולים פוליטיים אינו ראוי להתעסק בסוגיות ביטחון, ועדיף שיקדיש את זמנו לפתיחת שנת הלימודים שעליה הוא אחראי”.

השארת תגובה