באווירת בחירות: המפלגות מתחרות במעשי חסד

כשעה ומחצה אחרי שש"ס ראשון לציון פרסמה יוזמה לאירוח תושבי הדרום, יצאה מפלגת 'מאמינים בראשון' בקריאה דומה • וגם: פתיחת שנת לימודים במרכז שיקומי וישיבת בין הזמנים של הרב נחשוני

פוסט 3
פוסט 3
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבחירות ההולכות וקרבות, מביאות איתן שלל יוזמות ברוכות של רשימות ומועמדים, המנסים לקדם את עצמם דרך פעילות שונה, שלרוב כמעט ולא נעשית לאורך כל שנות הקדנציה. בשבוע שעבר, בלט הדבר שבעתיים לאור "תחרות" של רשימות דתיות בראשון לציון, שהזמינו בזה אחר זה את תושבי הדרום להתארח בשל המצב הביטחוני ומטר הטילים.

בצהרי יום חמישי האחרון, בשעה 12:00 בדיוק, פנה יו"ר ש"ס ראשון לציון, הרב אריה כהן, לתושבי הדרום, מעל גבי הרשת החברתית. "בזמן שראשון לציון מנהלת שגרה כרגיל, אחינו תושבי הדרום לא הצליחו לישון בלילה האחרון, מאות טילים הניסו עשרות אלפי ילדים למקלטים ולמרחבים מוגנים. אני קורא לתושבים לפתוח את הלב ולבוא לעזרת משפחות מדרום הארץ. השבת – כולנו מארחים משפחות מהדרום", כתב. הוא הציע לתווך בין תושבי הדרום המעוניינים להתארח ובין תושבי עירו המעוניינים לארח. הוא אף הבטיח כניסה חינם לאורחים באירועי הקיץ של האגף לתרבות חרדית.

82 דקות בדיוק חלפו מאז העלה כהן את היוזמה הברוכה, והמפלגה המתחרה, 'מאמינים בראשון', בראשות שמואל ג'מיל ושרון גושן, העלתה פוסט דומה.

בשעה 13:22 פרסמה רשימת 'מאמינים בראשון' את הקריאה הבאה: "פותחים את הלב ואת הבית: מארחים את תושבי הדרום. בעקבות ההסלמה בדרום הארץ, מגיעות פניות רבות לרשימת 'מאמינים בראשון' ממשפחות בעירנו המבקשות לארח משפחות מדרום הארץ, ליהנות קצת מהשקט ולבלות חופש אמיתי בלי אזעקות. אנו קוראים לתושבי העיר לארח משפחות מהדרום ולסייע להם בימים קשים אלו". גם הם הציעו לתווך בין המשפחות.

בסופו של דבר, שבת רגועה עברה על תושבי הדרום ובימים האחרונים הושגו הבנות בין ישראל לבין עזה. אך לפחות תושבי העיר הצליחו לקבל הצצה לכוונות טובות ולמעשי חסד המשמשים לתעמולת בחירות.

ובתוך כך, יו"ר ש"ס הרב אריה כהן פתח את שנת הלימודים בתלמודי התורה ובסיור במרכז השיקומי-חינוכי 'צעד קדימה'. "בראש חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות בחרתי לפתוח את שנת הלימודים בחינוך התורני דווקא במרכז השיקומי-חינוכי לילדים בעלי שיתוק מוחי ומוגבלויות בעירנו ראשון לציון. נוכחתי להבין כי קצב ההתקדמות וההתפתחות שלהם הוא תוצאה של חום, אהבה ונחישות מצד הצוות החינוכי שעושה עבודה נפלאה ויוצאת מן הכלל".

יו"ר 'מאמינים בראשון' שמואל ג'מיל ביקר בישיבת 'בין הזמנים' שהתקיימה בבית הכנסת שער אפרים-פא"י במרכז העיר, בנשיאות הגאון רבי משה נחשוני. "כמי שזוכה להתפלל לא פעם בבית הכנסת, הוזמנתי להשתתף בשיעור תורה שנשא הגאון רבי חיים פיינשטיין ראש ישיבת "עטרת שלמה" בראשון לציון, וזכיתי לקבל את ברכת הרב פיינשטיין וברכת הרב נחשוני להמשך פעילותי למען היהדות בעיר. ברכות אלו מצטרפות לתמיכה הרחבה של כל הקהילות הדתיות בעיר" כתב.

תגובה אחת
  1. כל הכבוד לרב אריה אנחנו איתך תמיד כולם למען כולם

השארת תגובה