אחרי האסון: סלומון עוקרים מאלעד

בפוסט מרגש, אותו פרסמה מיכל סלומון, רעייתו של אלעד הי"ד, שנרצח לפני כשנה בחלמיש, היא הודיעה כי הם עוזבים את העיר: "להתראות אלעד, העיר, את אלעד שלנו אנחנו לוקחים אתנו. תמיד"

אלעד סלומון
אלעד סלומון

שנה וקצת אחרי האסון הנורא, בו נרצח אבי המשפחה אלעד הי"ד יחד עם אביו ואחותו, בפיגוע רצחני בבית הסבא והסבתא בישוב נווה צוף חלמיש, משפחת סלומון עוקרת לעיר רחובות ועוזבת את אלעד, עם הבטחה כי את אלעד האב, הם לעולם לא יעזבו.

בפוסט נרגש שפרסמה השבוע מיכל אלמנתו של אלעד הי"ד, היא כתבה: "להתראות אלעד. עוד הרבה לפני הפיגוע, חשבנו לעזוב את העיר. להתקרב למשפחה, לחברים, לעבודה. כבר כמה שנים שחשבתי על הפוסט הזה, אבל תיארתי אותו אחרת. הכותרת הייתה אמורה להיות: להתראות אלעד (העיר)".

לדבריה: "לפני 12 שנים הגענו לעיר אלעד, אל הבית הזה. הבית שאליו הבאנו את כל ילדינו מבית החולים אחרי הלידה, הבית שהכיל את האושר הגדול שלנו מהזוגיות והמשפחה, הביתה שראה אותנו גם במצבים עצובים, ואותו הבית שלפני שנה יצאנו ממנו שבעה בערב שבת וחזרנו שישה.

באופן מפתיע ולא מתוכנן, היום ב' אלול, יום ההולדת העברי של אלעד. היה אמור להיות בן 37.

אז רגע לפני שעוזבים, כי לא באמת נפרדים, רוצה להגיד תודה. תודה לכל אלה שליוו אותנו בכל השנים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה, תמכו, עזרו, חיבקו ועשו כל שביכולתם כדי שיהיה לנו טוב. להתראות אלעד, העיר, את אלעד שלנו אנחנו לוקחים אתנו. תמיד".

כזכור, בשבת קודש פרשת מטות מסעי, בשלהי חודש תמוז אשתקד, פיגוע נורא התרחש בישוב נווה צוף חלמיש בבנימין, כאשר המחבל עומר עבד אל-גליל, בן 19 מהכפר כובר שבאזור רמאללה הסמוך לישוב, חדר אליו והסתובב בו כרבע שעה, עד שבחר את הבית בו יוציא לפועל את זממו. הוא חדר אל בית משפחת הסב והסבתא לבית משפחת סלומון ורצח את הסב יוסף סלומון, את בתו חיה ואת בנו אלעד.

מי שניצלו מהטבח הם רעייתו של אלעד מיכל וחמשת ילדיהם, שהסתתרו בקומה העליונה עד יעבור זעם, כשאלעד האב התעמת עם המחבל בגופו ובכך הציל את אמו, רעייתו וילדיו. לאחר האירוע שחזרה מיכל את שהתרחש וסיפרה כי "באותו רגע שהתחיל האירוע חתמנו על הסכם לא כתוב, החלק שלי היה להגן על הילדים ושל אלעד לעכב את המחבל".

תגובה אחת
  1. כואב הלב, אין נחמה ככה לחיות עם אבני זיכרון, אני לא יודע איך אני הייתי מיתמודד עם כזה אירוע, ואולי לא הייתי בכלל

השארת תגובה