רעננה: "מאמינים ברעננה" מול מפלגת "עלינו"

הציבור הדתי והחרדי בעיר התאחד לרשימה אחת תחת השם "מאמינים ברעננה" אלא שגם רשימת "עלינו" בראשה עומד יוסף סאלאמה עולה חדש מספרד וחובש כיפה שחורה עשויה לנגוס בקולות הציבור הדתי-חרדי בעיר

עיריית רעננה
עיריית רעננה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

המאבק על קולות הציבור הדתי והחרדי ברעננה יתקיים בין 2 רשימות מרכזיות. האחת שתיקרא "מאמינים ברעננה" אליה חברו הבית היהודי ואגודת ישראל בעיר יחד עם קהילות דתיות בעיר.

מי שיעמוד בראשות הרשימה הוא סגן ראש העיר אלי אלוש, שאמר עם השקת הקמפיין: "אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה. הפוטנציאל שלנו בין חמישה לשבעה מנדטים. נהיה הסיעה הגדולה בעיר". בבחירות הקודמות החזית הדתית זכתה בשלושה מנדטים.

רשימת "מאמינים ברעננה" מורכבת מנציגי כמה מהקהילות הבולטות בעיר וכוללת בתוכה גם עולים חדשים.

אלוש בטוח בהצלחת הרשימה החדשה ובאירוע השקת הקמפיין כבר הצהיר לקראת הבאות: "נצטרף אך ורק לקואליציה שתדע להעריך שותפות אמיתית ולכבד את קווי היסוד שלנו. נבטיח לשמור על קיום הסטטוס קוו בעיר בלי שום כפיה! נשדרג את התרבות התורנית בעיר, נגביר את הביטחון האישי של התושבים, נדאג לציבור העולים החדשים, ונדאג שהתושב יהיה במרכז".

במהלך השקת הקמפיין נכחו גם יתר המועמדים ברשימה – חיים גולדמן, צביה ברק, אני דרמון, יורם סילברמן ומתן חן.

באירוע ניתן היה לראות גם כמה פנים חרדיות ורבניות, בעיקר רבני קהילות של עולים מצרפת וממדינות אחרות.

במקביל לרשימת "מאמינים ברעננה" תתמודד רשימה חדשה בשם "עלינו", שזו רשימה חדשה כחלק מיוזמה כלל ארצית שנועדה לקדם השתלבות עולים חדשים בפוליטיקה הישראלית. בראשות הרשימה עומד יוסף סאלאמה, ראש קהילת דוברי ספרדית וכמועמדים ברשימה נמצאים גם מועמדים מבלגיה, מצרפת, מאורגוואי ומארה"ב.

ברשימת "עלינו" לא שללו ריצה משותפת עם רשימת "מאמינים ברעננה" אבל נציג הרשימה מיכאל וולף הבהיר: "ברעננה, שהיא עיר קליטה יש מספר הולך וגובר של תושבים שמזדהים עם ערכי הרשימה ומרגישים, בצדק, שיש הזדמנות מיוחדת ואמיתית לאחד את הקולות של העולים, החדשים, הוותיקיםֿ והצברים. אנו מוכנים לשקול ריצה ברשימה משותפת, בתנאי שיתנו אפשרות אמיתית וכנה לקדם את הנושאים החשובים לנו ואת המצע שכבר הצגנו לציבור. ברור שאנו בעד השארת הסטטוס קוו".

השארת תגובה