השלום בבני ברק כשל, ניסיון מול הרב זר

סופית: המאמצים לליכוד השורות בציבור הספרדי כשלו, ו'כסא רחמים' תתמודד עצמאית • המאמצים עוברים לכיוונו של הרב דניאל זר • וגם: רוחמקין לא יתמודד לקדנציה נוספת

אריה דרעי, הרב דניאל זר וחכם שלום כהן. צילום: דוד זר
אריה דרעי, הרב דניאל זר וחכם שלום כהן. צילום: דוד זר

המאמצים לליכוד השורות בין כלל הציבור הספרדי בעיר, רשמו כישלון. לאחר סבב שיחות מרתוניות, בערוצים סמויים וגלויים, החליטו במפלגת 'יחד' ובמוסדות 'כסא רחמים' בנשיאות הגר"מ מאזוז, לרוץ ברשימה נפרדת למועצת העיר. ובינתיים, נמשכים המאמצים לגרום לרב דניאל זר לחזור בו מכוונותיו להקים רשימה, עד כה המאמצים לא נשאו פרי.

לאור המרחק העצום בין ש"ס של דרעי לבין 'יחד' של ישי, זה עלול היה להישמע כרעיון חסר סיכוי מלכתחילה, אלא שבבני ברק, ריצה משותפת הייתה גם הייתה על הפרק ובשלבים מסוימים נראית כברת ביצוע.

שהלא, לאורך שנים רבות, במפלגת ש"ס ב"ב שמורים מקומות מיוחדים לנציגי 'כסא רחמים' ובנוסף, גדולי התורה ורבני הציבור הספרדי בבני ברק מחזיקים ביחסי ידידות קרובים, שלא נפגעו בכהוא זה מהתרחשויות הפוליטיות. באחרונה, נפגשו הגר"מ מאזוז והגר"ש בעדני, חבר מועצת חכמי התורה, ביקור בו נתלו תקוות רבות.

בין אנשי המפלגות הועלו הצעות ורעיונות שונים לריצה משותפת, ביניהם ריצה בריצ'רצ' מלא של שתי התנועות; הרצת מפלגה ספרדית כללית ללא אזכור שמות המפלגות או ריצה באותו קונספט וותיק תחת ש"ס, תמורת סגנות ושדרוג לנציגי הרב מאזוז. אך למרות הכל, מאמצי השלום כשלו, ו'יחד' הודיעה השבוע כי באופן סופי ומוחלט, היא תרוץ עצמאית.

מי שניסה בין היתר להוביל את מהלכי האחדות הוא איש העסקים אייל משיח, שידיו לא רפו והוא מרכז כרגע כוחות – לצד גורמים עירוניים אחרים – בגזרה נוספת: מפלגתו החדשה של הגאון רבי דניאל זר.

כזכור, מאז פרוץ סערת ההקצאות, הודיע הרב זר כי יעמוד מאחורי מפלגה חדשה שתדאג לכלל התושבים, ולמרות שעד כה טרם נבנתה כל פלטפורמה מפלגתית ולא זוהו כל אנשים שיאיישו את הרשימה, בסביבת הרב עדיין מתעקשים על רצינות כוונתם להתמודד בבחירות, לאור האכזבה שנחלו מש"ס. כעת, מופנים הכוחות לכיוונו של הרב זר, בניסיון להפיס את דעתו ולהבטיח את צרכי מוסדותיו, על מנת להניאו מריצה עצמאית.

ובתוך כך, השבוע הודיע חבר מועצת העיר חיים רוחמקין (בני תורה) כי לא ימשיך לקדנציה נוספת. רוחמקין היה לאופוזיציונר חסר רחמים ונציג אקטיבי שלא פעם אף הצליח לעורר עליו את כעסו של חברו לסיעה משה מלאכי. בפלג הירושלמי טרם הוחלט מי יחליף את רוחמקין בתפקיד.

ממפלגת 'יחד' נמסר בתגובה: "ההחלטה להתמודד באופן עצמאי התקבלה רק לאחר מו"מ אינטנסיבי שהתקיים בחודשים האחרונים בין נציגי ש"ס לבין נציגי יחד כאשר המטרה היא להרבות שלום ואחדות בעיר.

"מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז הבהיר באופן ברור כי שלום ואחדות מתבטאים במעשים ולא בדיבורים. לצערנו, אף אחת מהדרישות של יחד לא התקבלה ולמעשה נאלצנו להתמודד כרשימה עצמאית. לא למותר לציין כי היו אלינו גם פניות למיזוג מחצרו של הגר"ד זר, אולם הוחלט שרשימת 'יחד' תתמודד כרשימה עצמאית ותפנה לכל הקהלים בבני ברק, מתוך מטרה להרחיב את הקהלים הפוטנציאלים".
מש"ס נמסר בתגובה: "פנינו תמיד לשלום".

השארת תגובה